Antti Tuiskulta korumallisto - teemana tasa-arvo

Minä olen minä

" Korujen innoittajana on ollut Tuiskulle tärkeitä arvoja: yhdenvertaisuus ja tasa-arvo, yksilön ainutlaatuisuus, pyrkimys tasapainoon luonnon kanssa ja universaali rakkauden sanoma."

Mua ihmetyttää edelleen se, että Antti ei halua kertoa omia seksuaalisia suuntautumisia ja seurusteluasioita lehdille. Tyrkyttää kuitenki omia näkemyksiä ja arvoja lehdille, toisinsanoen kertoo asiat kaartaen. Musta tässä ei oikeastaan oo enää mitään epäselvää etteikö Antti tykkäisi myös omasta sukupuolen edustajista. Fanin näkökulmasta joskus myös todella raivostuttavaa, kun ei voi sanoa asiaa suoraan...jättäisi sitten kertomatta muutkin asiat jos ei kerta voi sanoa kaikkea :)

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jibbe

      Moneenko kertaan Antin pitää sanoa nämä samat jutut. Antti on vastannut kysymykseen, että tunnetko vetoa samaan sukupuoleen, että ei tunne, niin mikä tässä voi sulle "fanille" olla niin vaikeeta ymmärtää. Montako kertaa Antin tarttee toistaa sama asia kymmenen, sata vai monta kertaa..... Antti on sanonut olevansa rehellinen. Mulle ainakin riittää tämä, kun sanoo olevansa rehellinen ja ei tunne vetoa samaan sukupuoleen eli on hetero.

      Ja taas tulee jotain samaa jankkausta, että Antti valehtelee, ettei suosio hiipuisi. Jotain näyttöä tästä valehtelusta olisi hyvä saada, koska ainakaan minä en ole huomannut Antin valehdelleen tämän kymmenen vuoden aikana mistään asiasta. Ja en koe, että Antti valehtelisi suosionsa vuoksi, koska haaveenahan hänellä on elää omavaraistaloudessa, eikä missään julkisuudessa, näinhän hän on sanonut haastatteluissa ja uskon myös tähän hänen sanomanaan.

      Kyllä moni hetero tuo esille arvomaailmaansa, johon kuuluu ihmisten tasa-arvoisuus uskonnosta tai rakkauden kohteesta huolimatta ilman mitään taka-ajatuksia.

      Kun sä nyt pidät faktana, että Antti pitää samasta sukupuolesta ja näitä juttujasi jatkuvalla syötöllä ympäri nettiä kirjoittelet, niin mitkä todisteet sulla oikein on. Todisteet pitää olla, kun sä tätä jatkuvasti suollat, jos kerran itseäsi "faniksi" mainitset. Ja muista, että ketään ei tee homoksi/biksi ulkonäkö, pukeutuminen, mielipiteet ja arvot, jotain faktaa pitää alkaa sulta jo löytyä ja jos ei löydy niin vaihda välillä levyä.

      Ihmetyttää valtavasti tää sun "faniutesi", kun haluat ilmiselvästi vahinkoa Antin uralle, kun levittelet tätä valhetta tauotta ympäri nettiä. Mutta eiköhän hartain toiveesi tapahdu yllättävän piankin, että Antin ura hiipuu, siitä on jo viitteitä ja toivottavasti olet sitten onnellinen, kun Antin ura on loppu; minä en todellakaan ole, mutta eihän tälle mitään mahda kun joku tekee hartiavoimin myyräntyötä. Harmittaa Antin puolesta aivan hirveästi, mutta mitään ei voi, kun näköjään jatkat katkeraan loppuun asti. Surullista.

    • ääåå

      Minäkin tunnen vetoa omaan sukupuoleeni. Näin on aina ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 97
      1691
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1474
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1397
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      57
      1316
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1288
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      745
    Aihe