Focus, Auris, Golf vai Ceed?

Jollain nykyversiot noista? Mielipiteitä? Ostaisitko edelleen saman? Plussia ja miinuksia?
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Golf on aina varma valinta.

Äänestä

En taitaisi enää ostaa Golfia. Auto ei ole millään tavalla erityisen huono mutta ei sen parempi kuin muutkaan. Teknisiä ongelmia ei ole vielä ollut, mutta en uskalla pitää silti takuun päättymiseen saakka. Seuraava auto on jälleen GM.

Äänestä

Golf olisi minun valintani, mutta siinä on vain kahden vuoden takuu.

Miksi hylkäsit muut merkit, eli mikä juuri näissä sai ne loppuvertailuun asti? Itse päädyin sellaiseen merkkiin jota et hyväksynyt. Eilen meni huomautuksitta katsastuksesta, ja muutoinkin olen ollut tyytyväinen.

Äänestä
  • - Mazda 3 : ei löydy farmarimallia
    - Honda Civic: farmarimalli vasta tulossa ja aika teinimäinen
    - Opel Astra: vieläkin liian huonot muistot kun laatu oli surkeaa
    - Audi A3: liian premium eli hinnassa ilmaa
    - BMW: sama homma
    - Alfa: sama homma
    - Mersu: sama homma
    - Hyundai i30: tulee liian halpamerkki mieleen toisin kuin Kiasta nykysin
    - Onko muka muita?

    Äänestä

  • sdkfjlskdjf kirjoitti:

    - Mazda 3 : ei löydy farmarimallia
    - Honda Civic: farmarimalli vasta tulossa ja aika teinimäinen
    - Opel Astra: vieläkin liian huonot muistot kun laatu oli surkeaa
    - Audi A3: liian premium eli hinnassa ilmaa
    - BMW: sama homma
    - Alfa: sama homma
    - Mersu: sama homma
    - Hyundai i30: tulee liian halpamerkki mieleen toisin kuin Kiasta nykysin
    - Onko muka muita?

    -Skoda Octavia
    -Peugeot 308
    -Renault Megane
    -Volvo V50
    -Seat Leon
    -Citroen C4 Picasso
    -Chevrolet Cruze

    Nykyinen autoni on sellainen josta tavallaan olen aina tavallaan pitänyt, mutta ostamaan sellaisen päädyin vasta kun sattui hyvä tarjous kohdalle.

    Astrasta oli kyllä hyvät kokemukset, mutta väliin tuli vuonna 2005 se malli joka ei kiinnostanut vähääkään ja kun siihen lisätään kauppias jonka tarjousta ei voinut hyväksyä, joten merkki vaihtui. Astrassakin on vain kahden vuoden takuu, joten sen ostamisessa on asiakkaalle jätetty isompi riski.

    Äänestä

On nykyversio Ceedistä. Ollut kesästä asti. Hyvä auto ja mulle sopiva. Ostaisin uudelleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeaValinta! kirjoitti:

Jollain nykyversiot noista? Mielipiteitä? Ostaisitko edelleen saman? Plussia ja miinuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu