YLE levittää valheellista tietoa Perussuomalaisista

YLE on julkaissut tänään (17.9.201 ) verkkosivuillaan uutisen liittyen Perussuomalaisten eduskuntaryhmän viime kesäkuussa julkaisemaan vaihtoehtoon valtiontalouden kehyksiksi. Uutisessa väitetään täysin totuuden vastaisesti, että perussuomalaisten vaihtoehto muka kasvattaisi valtion menoja neljä miljardia euroa enemmän kuin mitä siinä saadaan kasaan tulokasvuilla ja menosäästöillä. Todellisuudessa Perussuomalaisten esittämässä mallissa valtiollamme olisi kehyskauden lopussa velkaa noin 500 miljoonaa euroa hallituksen vaihtoehtoa vähemmän!

http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/149610-ylen-uutisointi-perussuomalaisten-vaihtoehdosta-pain-peeta
13233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Itse olen jo aikoja sitten lopettanut Ylen propagandaan uskomisen.

Äänestä

Ylen tehtävä ei ole tiedon vaan ideologian levittäminen.

Äänestä

Yle on Kokkareiden äänitorvi ja Helsingin Sanomat toinen.

Äänestä

Katselin tänään netistä eduskuntakeskustelua. Persujen Kaj Turunen korjasi tuota YLEn/hallituksen valehtelua, mutta ei se tunnu kokoomuksen ja demareiden idiooteille päähän uppoavan - ei vaikka on esitetty 1000 kertaa niin ei ymmärretä.

Hallituksen toimesta on äskettäin otettu 50 000 000 000 ( 50 mrd) syömävelkaa valtiolle,veroja ja maksuja on kiristetty, on byrokratiaa paisutettu ja on lisätty EU:n säätelyä Suomen laeissa, rajaton vastuu EMU:sta. Älytöntä säätelyä ja yksilön oikeuksien rajoittamista on lisätty joka tasolla. Homma on lähtenyt täydellisesti hallituksen lapasesta niin, että jo ensi vuonna menee EU:n 60 % bkt-velkakriteeri rikki ja joudutaan ongelmamaaksi. Ja sitten kun Persut esittää vaihtoehdon ja vielä hyvän sellaisen, niin aloitetaan asian vääristely ja valehtelu!

Ihan oikeasti, onko meillä varaa odottaa seuraaviin vaaleihin asti jotta näistä Kataisista ja Urpilaisista päästään eroon?!!!

Äänestä

Pöllöpössöväinen tai perussuomalsiet tai Kouvola ei kiinnosta minua, en ole kohta kahteenkymmeneen vuoteen asunut Kouvolassa enkä koskaan muuttaisi sinne, koska inhoan kaikkia amisvaltaisia paikkakuntia. Silloin harvoin kun iäkkäiden sukualaisteni luona käyn kylässä, näen paikallislehdissä usein jonkun tyhnötyssöväisen vihakirjoituksia, mutta voinko ehdottaa Suomen valtolle laln uudistusta: Jos ja kun Suomen laissa valtio maksaa amiksille valtuusto- ja jopa niiden eduskuntan pääsutyöstä, että voisiko niiltä ensin vaatia, että kävisivät edes jonkunlaisen tofistetun yliopistotutkinnon,ennen kuin herjaa ja länkyttää.

Aloituksessa mainittu persu on sen verran suuren luokan mulkun oloinen mediakirjoituksineen, että vaikken omaisuutta omaakaan, en tolle ja ton sortin kersoille halua senttiäkääänn antaa tulevaisuudessa verovaroja. Kun olen sen jo nähnyt, että kuinka nääntymuykseen asti omat virkamiessukulaiseni raatoi yömyöhään maksaen eniten veroja koko kaupungissa ikinä, niin kiitos ei kiitos jokunilliviiksi ei tule ruikuttamaan kateellisena viramiehille, hyi yrjöt.... Tössövoinen menee nyt vaan omilleen länkuytttämään ja jättää koskaan aikuisiällä Kymenlaaksossa asumattoneet rauhaanh,vaikka satunkin olrmaan vasemmistolaistaustainen., enkä takuulla aikanakaan perussuomalaisten äänestäjä... Että ja tiedoksi tässä vielä myös se, että kirjoitan Suom24:n Maailman Menoa- nimisellä nimettömällä palstalla tuntemattoman asiattomaan vasemmistopuolueita solvaavaan nimettömään viestiin vastinetta.

Äänestä

voi nyyh nyyh ja itkua kun joku ihan väärin kohtelee persuja,

teidän pitää kourossa olla täällä sitä itkemässä,nyyh ja
vali-vali

Äänestä

Yle=aivopesu propagandaa.

Äänestä

Kieli kellossa muuttuu kun perussuomalaisten kannatus alkaa olla pian 30 prossaa, hyvin todennäköistä

Äänestä

Yle pukkaa tuutin täydeltä kok probagandaa.

Surkeinta on se, että sieltä tulee muuneltua totuutta ja
asioiden kaunistelua.

YLE on täysin menettänyt uskottavuutensa ja sitä voi verrata
neuvostoajan tiedottamiseen

Äänestä
  • Ei ole ihme Kokkareet hoitaa Ylelle aina lisää verorahoja.

    Äänestä

  • ............. kirjoitti:

    Ei ole ihme Kokkareet hoitaa Ylelle aina lisää verorahoja.

    Suoraan sanoen täyttä pskaahan siellä suolletaan aamusta iltaan. Käsittämöttömintä on, että joku vaivautuu "silmät tapillaan" kyttäilemään sen kaikki valeet ja ketään kinnostamattomat suomalaiset tylsät, mitättömät sarjapahat, joita ympätty pakko.......

    Äänestä

Persujen matikkapää kyllä tunnetaan, yleensä persumieliset eivät ole käynyt edes peruskoulua läpi ja matikan osaaminen lähes nollatasoa.

Katsokaa vaikka T.Soinin saavutukse Brysselissä, ainoa aloitus oli kopio toisen tekstistä kirjoitusvirheet mukaanlukien.

Hakkarailsella alkoholi ongelma,Virtasella hattu fetissi ja Tony Halme on elämärajoitteinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälleen kerran kirjoitti:

YLE on julkaissut tänään (17.9.201 ) verkkosivuillaan uutisen liittyen Perussuomalaisten eduskuntaryhmän viime kesäkuussa julkaisemaan vaihtoehtoon valtiontalouden kehyksiksi. Uutisessa väitetään täysin totuuden vastaisesti, että perussuomalaisten vaihtoehto muka kasvattaisi valtion menoja neljä miljardia euroa enemmän kuin mitä siinä saadaan kasaan tulokasvuilla ja menosäästöillä. Todellisuudessa Perussuomalaisten esittämässä mallissa valtiollamme olisi kehyskauden lopussa velkaa noin 500 miljoonaa euroa hallituksen vaihtoehtoa vähemmän!

http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/149610-ylen-uutisointi-perussuomalaisten-vaihtoehdosta-pain-peeta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu