Tiimari konkurssiin

Tiimari pani pillit paperipussiin ja nöyrit kiinni. 550 uutta työtöntä.

http://www.uusisuomi.fi/raha/62469-juuri-nyt-tiimari-konkurssiin
8118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Domino efekti on käynnistynyt suomessa, valitettavasti. Yhä vähemmän palkkaa saavia kuluttajia jotka nekin huonojen aikojen jatkumisen pelossa laittavat ns turhat kulut jäihin. Tällaiset tiimarit kärsivät kaupanalalla ensimmäisinä.

Äänestä

Oliko tuotteet huonoja vai onko ylin johto epäonnistunut täydellisesti?

Äänestä
  • Palkitaanko ylin johto runsaasti?

    Äänestä

Suomi nousuun Fantastista! Työvoimapula alkaa jo ihan karjua.

Äänestä

Harmi että lopettaa. :(
Niin oli kaikkea kivaa tilpehööriä siellä.

Äänestä

Kohta alkaa asuntojen alennusmyynti!!

Onneksi on rahaa tilillä!!

Tili tehdään kauppaa tehdessä!!

Äänestä
  • Työvoimapula paikattu, emme tarvitse mamuja.

    Äänestä

Löysää LÄSKIÄ lähtee. Toivottavasti mahdollisimman moni tekee itsarin, ettei jää sossupummeina loisimaan, niin kuin vasurit ja persut.

Työvoimaa suomeen kyllä tarvitaan. Osaavaa työvoimaa miljoonien maahanmuuttajien edestä. Työkyvyttömät ja haluttomat pottunokka kantapersut ovat sitä läskiä, joka pitää polttaa pois suomen valtiokropasta, jotta siitä tulee nuorekas ja ketterä. Tuottava ja kilpailukykyinen. Uudessa suomen järjestyksessä ei ole tilaa heikoille ja köyhille. Ne tuhotaan. Ollaan jo tuhoamassa :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi nousuun kirjoitti:

Tiimari pani pillit paperipussiin ja nöyrit kiinni. 550 uutta työtöntä.

http://www.uusisuomi.fi/raha/62469-juuri-nyt-tiimari-konkurssiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu