minua ja miksi :(
Kuka täällä koko ajan
mikrosäteilyttää
11119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kerro, miten tuo ilmenee?
Oletko hommannut mittarin jolla toteat säteilyn? Niitä saa tilattua netistä.
meil on mittari!en oo muut huomannu ku sen et digiboxi lähettää oikeesti välil sellasen piikin et se ei oo selitettävis millää muul ku sil et siin on joku piiri mikä sillon tällö lähettää lyhyen signaalin,luoja ties mihin
Et huomaa mistään mikroaaltosäteilyä ennen kuin silmämunasi alkavat paistua.
Avaruus, sieltä taustasäteily on peräisin.
Joo mutta ilmakehä poistaa mikroaaltosäteilyn, eikä sitä pääse maan pinnalle avaruudesta. Langattomien verkkojen mikroaaltosäteily on vasta muutaman kymmenen vuotta säteilyttänyt meitä, ennen sitä maahan ei tätä säteilyä ole päässyt avaruudesta, eikä sitä tule mistään luontaisesta lähteestä maan päällä. Tästä syystä eliökunnalla ei ole kehittynyt suojaa tätä säteilyä vastaan, kuten on vaikkapa UVA ja UVB -säteilyä vastaan.
Me siis itse asiassa olemme koko ajan mikroaaltouunissa puhelin- ja WLAN/WiFi-verkkojen mikroaaltosäteilyn pommitettavina.
Työpaikalla saattaa säteillä muutaman kymmenen metrin sisällä kymmeniä puhelimia ja useita WLAN-lähettimiä. Vaikutukset kumuloituvat. Kouluissa saattaa olla myös jokaisella oppilaalla luokassa oma matkapuhelin säteilemässä ja päälle jokaisella tabletit, jotka säteielvät koulun langattoman WLAN-verkon kanssa.
Syöpäsairaudet saattavat räjähtää käsiin muutamien vuosien sisällä.
Olisit enemmän huolissasi maasta tulevasta radonin aiheuttamasta säteilystä.
Mistä tiedät että sinua mikrosäteilytetään? Mikrosäteilyhän ei tunnu, ja jos se tuntuu kuten mikroaaltouunissa niin et tunne kauan. Vai kertoiko joku? Vai onko tämä ajatus omasta päästäsi, siis keksitty mutu?
Kämpässäni tuo on huomattu mikroaaltosäteily mittarilla, joka näyttää lukemia ja samalla myös kehossa tuntuu oireita.
Ps. En ole ketjun aloittaja
täytyypä hommata mittari
mikä typärä posti tämä nyt on?
Yhteisvoimaa: etäluettava mittari ja netti. En ole varma asiasta, mutta jotain perää voisi olla. 1900 luvun alussa oli savua suoltavat piiput, sitten tulee seuraavat 70-80 vuotta näkymätöntä haittaa - säteilyä. Sitä ei näe, jengi ei välitä.