Oliko Lempäälän koulussa, ja miksi erosi pian?

onko tietoa

Oliko Satu Procope aikoinaan (1993-4) rehtorina lempääläisessä koulussa, ja miksi erosi jo vuoden kuluttua? Muistelen lukeneeni lehdestä (olisiko ollut Api-lehti?) , että oli jokin syy siellä, miksi lähti?

5

1656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä juu

      Oli Hakkarin ylä-asteen reshtori lyhyen aikaa. Tais saada sitten viran kotikunnastaan Uukunniemestä ja oliskohan peräti ollu kunnanjohtajan virka.

      • Ent. Oppilas

        Ei vaan lähti ensin keväällä 1994 Lempäälästä johonkin Unescon tms Yk-järjestön tehtäviin. Vasta myöhemmin kunnanjohtajaksi.


    • tane80

      Oli muuten tosi huono rehtori.

    • mitkäpäättäjhät

      Kaikkia kiertolaisia lempäälä palkkaa muutamaksi kuukausiksi virkoihin. Tuollakin haettiin näkyvyyttä mediassa. Taitaa lempäälän päättäjät olla juorumedian vietävissä.

    • Anonyymi

      Oli täysin kyvytön tekemään rehtorin työtä. Hänellä ei myöskään ollut opettajan kelpoisuutta, joten valintakin oli kyseenalainen. Sai koulun sekaisin ja katosi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      875
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      57
      724
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      641
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      637
    Aihe