nainen ei enää tottele

epätietoinen22

Toin naisen itselleni Thaimaasta ja on ollut tottelevainen mitä on täällä ollut pari vuotta. On laittanut ruokaa siivonnut ja silittänyt. Alussa laittoi jopa sukat ja kengätkin jalkaan. Tietty alussa piti opettaa lumitöissä
ja muissa sellaisissa mitä ei ollut Thaimaassa tottunut tekemään.Myös sänky asiat on hoitunut mallikkaasti. Nyt olen kuitenkin huomannut että on alkanut luistamaan hommista ja mm ruoka monta kertaa myöhässä,
kun palaan himaan. Samoin ei antaisi käydä baarissa kuin parikertaa
viikossa. Pelkään että suomalaisen naisen tavat alkavat pikkuhiljaa tarttua. Mitä kannattaisi tehdä?

10

1281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiertoon.

      Aika hakea päivitys Thaimaasta.

      • Anonyymi

        Ehdottomasti.Kaveri kokeili kerran ja muutti itse itse Thaimaaseen ja nyt on muija kurissa.


    • kokemusta on

      ihan tavallistahan tuo on kotimaammekin vaimoilla, näitä miehiä on ja paljon vanhemmissa ainakin...

      • Anonyymi

        Sovinistit kaipaavat Venäjän vallan alle takaisin, mikä selittää ikäjakauman (yleiskuvallisesti, ei kirjaimellisesti) ja heidän poliittisen suuntautumisen.

        Aloittajan "thaitar" on muuttunut suomettareksi ja on löytänyt YK:n Agenda-ohjelman tavoitteet.


    • neuvosta vaari

      itselläni oli vaimon kanssa ihan sama ongelma. Ruokahuolto ei pelannut ja kotityötkin alkoi ontua, kunnes kaverini antoi hyvän vinkin. Hänkysyi ethän sinäkään jaksa aina samaa peliä pelata saati samalla autolla montaa vuotta ajaa.Niimpä otin neuvosta vaarin ja ostin tarjoustalosta uusia värikkäitä keittiö välineitä.Näin saatiin vaihtelua rouvalle keittiötöihin. Samoin aloin kutsua kavereita kotiin sen sijaan, että olisin mennyt baariin heitä tapaamaan. Taas on rouvalla vaihelua, kun ei tarvitse yhdelle tarjoilla ja laittaa. Samalla huomasin, että rahaa jää säästöön ja voidaan frendien kanssa mennä useammin risteilylle esimerkiksi Tallinnaan.
      Vinkkinä annan myös, että ei aina kannata lätkämatsista tai muista iltamenoista tulla taksilla, sillä rouvalle on vaihtelua tulla autolla hakemaan ja on usein myös halvempaa.

    • ffwqfwfwqwqf

      Kääntää selkää ja pieraista?

    • Että silleen

      Hah hah...

    • no sinusta en tiedä

      No thaitar alkaa päästä omilleen: suomen kieli alkaa sujua, tottuu maan tapoihin. Sä ole saanut omasi, pian alkaa olla idän kaunottaren aika itsenäistyä ja hän on tehkemässä sinut tarpeettomaksi.
      Varmaan tytöstä tulee hyvä hoitaja kun väestömme vahenee ja hän opiskelee ammattiin.

      • Anonyymi

        Kyllä aasia tyttö/nainen tosi näppärä toimii myös erittäin hyvin ei ole tarvinnut lähettää kotiin sitä


    • Anonyymi

      Kyllähän nainenkin tottelee hyvinkin

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1456
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1013
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      379
      854
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      824
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe