KOKOOMUS, suomen SYÖPÄ!

http://www.hs.fi/kotimaa/Työttömille tulossa pakko hyväksyä pitkä työmatka/a1379736946410
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei koko kokoomus vain Jyrki poi

Äänestä

Kokoomuksen puoluesihteeri Taru Tujunen on tuomittu useasti näpistyksestä l. varastamisesta.



Asuntoministeri J.Vapaavuori on tuomittu pahoinpitelystä, varkaudesta ja rattijuoppoudesta:
"Vapaavuori on tuomittu 17-vuotiaana pahoinpitelystä kuukaudeksi ja viideksitoista päiväksi ehdolliseen vankeuteen vuonna 1982. Syy pojan pahoinpitelyyn oli Vapaavuoren mukaan se, että poika oli ”kiusannut tyttöjä”. Vuonna 1984 Vapaavuori tuomittiin sakkoihin osallisena varkauteen. Vuonna 2001 Vapaavuori tuomittiin rattijuopumuksesta 11 430 markan sakkoihin ja ajokieltoon." -->
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jan_Vapaavuori

Kimmo Sasi tappoi liikenteessä autolla.

J.Katainen oli tutkinnassa asiakirjaväärennyksestä Siilinjärvellä (kokouspöytäkirjat).

Harri Jaskari sekoili virolaisen huo*an kanssa ja sai tuomion laittomasta uhkauksesta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Harri_Jaskari

Eero Lehti ei ole vielä jäänyt kiini:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Eero_Lehti

I.Kanerva nuuhkii tyttöjen puutarhoja ja sekstailee valtion virkakännyllä virka-aikana veronmaksajien rahoilla. Ja sai fudut.

Häkämiehen veli on vaimonpieksijä ja tuomittu.

Jussi Pajunen, Helsingin kaupunginjohtaja on saanut kaksi tuomiota huumeiden kauppaamisesta ja käytöstä -->
"...niinpä Pajusen perjantai-ilta alkoi tapaamisella Esplanadin puistossa, silloisen ravintola Royalin takana. Ugella oli parin-kolmenkymmenen gramman vihertävä hasislevy, josta Pajunen osti noin 80 markan palasen.
Myöhemmin keskusrikospoliisin kriminaalilaboratorio tutki Pajusen ostoksen ja totesi sen 8,7 gramman hasispalaksi.
Myyntipaikalle kaartoi pian huumepoliisin auto, ja poliisi otti veijarit kiinni.
Oikeus tuomitsi Pajusen nuorena henkilönä jatketusta rikoksesta, joka käsitti huumausaineen luvattoman hallussapidon ja käyttämisen. Rangaistus oli 10 päiväsakkoa.
Nuori Jussi Pajunen ei ottanut ojentuakseen ensimmäistä tuomiosta, vaan syyllistyi uuteen huumerötökseen 12. joulukuuta 1971. Pajunen jäi kiinni ostamastaan hasiksesta. Ainetta oli 11 grammaa. Raastuvanoikeus langetti hänelle 5. huhtikuuta 1972 nuorena henkilönä tehdystä huumausainerikoksesta 30 päiväsakkoa."
(IS 01.04.2005)"
Lievät tuomiot rikkaan isän järjestämiä?

Lyly Rajala, seksiriippuvainen ja rumpali. Otti kaksi viikkoa sairaslomaa heti kun mahdollista:
http://viihde.mtv3.fi/uutiset/muut.shtml/763396?rajala_lyly
Pyrkyri ja lusmuilija. Myöntänyt käyvänsä hu*rissa.

Lopuksi vielä Kehittyvien Maakuntien Suomen jakamia vaaliavustuksia kokoomukselle:

Juha Hakola (kok) 5 000 euroa
Sauli Niinistö (kok) 10 000 euroa
Merikukka Forsius (valittiin vihreiden listalta, nykyään kokoomuksen kansanedustaja) 5 000 euroa
Ilkka Kanerva (kok) 10 000 euroa
Sampsa Kataja (kok) 5 000 euroa
Jari Koskinen (kok) 5 000 euroa
Marja Tiura (kok) 20 000 euroa
Jyri Häkämies (kok) 10 000 euroa
Jyrki Katainen (kok) 5 000 euroa
Pekka Ravi (kok) 10 000 euroa
Petri Salo (kok) 10 000 euroa
Henna Virkkunen (kok) 5 000 euroa
Suvi Lindén (kok) 5 000 euroa

http://fi.wikipedia.org/wiki/Kehittyvien_maakuntien_Suomi

-------------------------(jatkuu)


Sitten kunnallistasolla onkin jo vino pino kokoomuslaisia talousrikoksista tuomittuja. Eräskin lappilainen istuu kakkuaan Pelsolla.

Ministerivalat ja nuhteettomuus?












Kyllä suosio kasvaa, mitä härskimpi ehdokas ja edustaja sitä varmempi kannatus. Hyvä veli jne....
Nämä lukemattomat harmaan työn teettäjät, työllistämistuella orjia palkkaavat ja muut ns.veronkiertoyrittäjät samaistuvat juuri tallaisiin etujensa puolustajiin.
Herrarosvot ovat lain yläpuolella, se syyllistävä sormi on käännetty köyhiin ja syrjäytettyihin nälkäisiin kansalaisiin.











Kuka puhuu?
Kuka puhuu rikosrekisteristä?
Ja vaikka puhuisi, totta on JOKA sana.
Ja tämä on vasta pintaraapaisu.

Odottahan kun pääsen käsiksi yhtiörekistereihin ja hallituspaikkoihin jne.
Sekä sukulaisten ja läheisten yhtiöihin, jotka ovat saaneet palkkatuettua työvoimaa, avustuksia oudoin perustein jne.

Ja Kaupthingin talletuksien ennätysnopea takaisinmaksu valtion rahoilla KORKOJEN kanssa...

Joko on niin pahaksi mennyt että pitää uhkailla tutkinnalla?

Luuletko että saatte enää edes poliisilta sympatiaa?
Holmlundin aikana on kaksi poliisia tappanut itsensä ja perheensä, kolme pelkästään itsensä (yksi oli poliisiylijohtaja) ja Markku Salminen kuoli yksin, ajojahdin kohteena.
Että silleen.

Äänestä

Te valittajat olette syöpä ja perseestä, ette tee mitään asioitten eteen.

Äänestä
  • Sietä tulee taas tätä perinteistä kokkareiden valittamista kun heidän kolmatta valtakuntaansa vastaan tulee kritiikkiä. Onneksi seuraavat vaalit vie tuon nykypäivän Führerin pois pääministerin paikalta ja suomi ottaa askeleen kohti sivistysvaltiota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nalle W. kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/Työttömille tulossa pakko hyväksyä pitkä työmatka/a1379736946410

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu