Mikä olisi hyvä ja luotettava firma tähän hommaan? Omalla autolla enää uskalla ajaa jos aurinko paistaa matalalta, on niin naarmuilla, eli vähän pikkupakko vaihdattaa.
Hinnalla ei silleen väliä, kunhan jälki on hyvää, ja tietysti mieluiten halvalla - mutta laatu on tärkeämpää kuin hinta mulle. Eli tiivisteet ei saa repsottaa puolen eikä edes parin vuodenkaan päästä.
Hinnalla ei silleen väliä, kunhan jälki on hyvää, ja tietysti mieluiten halvalla - mutta laatu on tärkeämpää kuin hinta mulle. Eli tiivisteet ei saa repsottaa puolen eikä edes parin vuodenkaan päästä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin ja täällä tietty kysyn, kun haluan tietää lähialueelta hyvää firmaa, jonnekin parkanoon asti tai kaummeaksi en mielellään lähde ellei ole pakko.
Käytin Lielahdessa: http://www.tuulilasimyynti.fi/
Oikein asiallinen palvelu eikä hintakaan ollut ihan kamala.
Tää teki reilu vuosi sitten keväällä hyvää työtä liisarin tuulilasin kanssa. Ainoa oli, että kulku oli vähän vaikeaa, mutta kävelyretki kirpakkaassa pakkassäässä teki insinöörille vain hyvää.
http://www.suomenyritykset.fi/AUTO- JA TUULILASIPALVELU LEHTISAARI/11143083/
Epilässä olevaa Tuulilasipalvelua en suosittele. Menee koko päivä , vaikka lupaavat valmiiksi iltapäivään mennessä. Minkäänlaista ilmoitusta työn valmistumiseta en koskaan saanut ko firmalta.
Huuskosen Jannella vaihdatin kankaantakana ja mielestäni onnistu hyvin, suosittelen