YLEn toimittaja pilkkaa perussuomalaisia

Vielä ajankohtaisohjelmien toimittaja. Ei hän voi jatkaa toimessaan koska selvästi halveksiin perussuomalaisia, todella törkeä kirjoitus. YLEn johto on anteeksipyynnön velkaa.

http://yle.fi/uutiset/sanna_ukkola_persuista_paivaa/6843723?ref=leiki-es
18312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Perussuomalaisten kannatus on niin kovassa nousussa että eliitti on ottanut kaikki keinot käyttöönsä ja tässä tulos, "puolueeton" Yleisradio suoltaa vastenmielistä propagandaa.

Onneksi kansa näkee sen läpi ja äänestää silti sankoin joukoin perussuomalaisia. Timo Soinista tulee seuraava pääministeri!

Äänestä

Kaiken lisäksi tuo Sanna Ukkola on kasvoiltansa hyvin ruman näköinen nainen.

Jospa olisi edes joku hehkeän hyväkroppainen misu räksyttämässä. Vaikka persujen räksyttämisestä tykkäävä Susanne Päivärinta, niin sen räksyttämistä katselisi ihan mielissään.

Kun Susanna samalla vielä raukeana ojentelisi ja nostelisi laihoja koipiansa.

En tykkää Sanna Ukkolan näköisistä naisista yhtään. Voisi ulkonäön perusteella itsekin olla persu, tai ainakin vanhemmat ovat olleet persuja.
Ukkolan näköinen persuämmä saisi pitää mölyt mahassansa, koska on YLE:ssä ihan väärä ihminen tällaiseen leikinlaskuun.

Äänestä
  • Sanna Ukkola on kihloissa jonkun pk-seudun PerusS:n kanssa, en muista nimeä, joku toimitsija.

    Äänestä

missä näät pilkkaa?hyvää huulenheittoa oliha persuillaki hyvä video! silti äänestän persuja!

Äänestä

Hyvää vaalityötä tekevät nämä mollaajat Kiitos siitä !

Äänestä

Uralin Perhonen
-miksihän Katariina Lillqvistin marsalkka Mannerheimia rienaava nukkeanimaatio sallittiin YLE:n kanavilla Halosen kaudella?

Äänestä
  • Niinpä...

    Valko-Venäjällä tai Pohjois-Koreassa ei vastaavaa olisi sallittu.

    Eihän tuo nukkeanimaatio kovin hääppöinen taideteos kyllä ollut,
    joten siksi olisi voinut jäädäkin esittämättä.

    Äänestä

> "Pölhöpopulismi nousee - Soinin ote lipeämässä":
>
>http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/09/1807662/kommentti-polhopopulismi-nousee---soinin-ote-lipeamassa


Maikkarin Maija Lehmusvirta mainitsi oikein Kympin uutisissa tuosta Heidän Maikkarifirman kolumnistin raapustamasta populismiblogista. Maija hymyili kameralle vinoa hymyänsä, ja kehoitti kaikkia menemään katsomaan juttua.

Maija on laihoilta koiviltansa ihan Susanne Päivärinnan veroinen voimistelija. Kummankin alapäätä katselee mies ihan mielissään, ja kumpikin nainen niitä kinttujansa mielellään myös näyttelevät. Ei ole mitään pitkissä housuissa kulkijoita kumpikaan, nätit jakkupuvut on aina päällä.

Oli heti paljon mukavampaa kuulla hyväkroppaisen Maijan suusta tuota vit-tuilua, kuin leveänaamaisen YLE:n Sanna Ukkola toimittajan suusta.

MTV3:ssa tule aika isoja irtisanomisia, YT:t pylrii jo. Voi Maijankin oma jakkara olla vaarassa. Lähtisköhän Maija tällaisen jätkämiehen kanssa bisselle, jos sille potkut tosiaan tulee?

Äänestä

Pilkkaa tai ei, niin tottahan Ukkola kirjoittaa. Se kai siinä eniten ärsyttääkin, ei niinkään pilkalliset sanat, vaan se, että joka sana on TÄYTTÄ TOTTA.

Äänestä
  • Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa...

    Äänestä

Toimittajan pitäisi osata edes pukautua kunnolla, ei mauttomasti.

Äänestä

Tämä Sanna Ukkola on tyypillinen vihervasuri toimittaja joka tunkee omia ajatuksiaan hesarissa eikä edes tajua että heittää huonoa juttua. Propagandatoimittaja ja vieläpä ruma - hevosen näköinen naama.

Äänestä

> Sanna Ukkola on kihloissa jonkun pk-seudun PerusS:n kanssa, en
> muista nimeä, joku toimitsija.

Hyvä homma tämä! Pian Sanna Ukkolalla on tissiensä päässä roikkumassa pahansisuinen perussuomalainen.

Pitää kovaa ääntä, rikkoo paikat ja paskoo niin että Sanna Ukkola ei millään voi olla tuohon pieneen kapinalliseen perussuomalaiseensa rakastumatta.

Äänestä

on vain pösilö,mitä tuosta.

Äänestä

Kokoomusnuorista yli puolet on persumpia kuin persut itse. Kataisella ihmettelemistä kun omat kaksi tytärtä kasvavat täysin persuiksi, vaikka isä kuinka yrittää estää persuilua.

Aitoa suomalainen persumaisuus lisääntyy joka ikisessä puolueessa, Vihreissäkin on jo paljon persumaisesti ajattelevia mukana.

Äänestä

Älä jauha paskaa. Persut ovat itse jatkuvasti solvaamassa maahanmuuttajia, seksuaalivähemmistöjä, ilmastoaktivisteja ja haukkumassa ministeriä. Sitä saa mitä tilaa !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jotain rajaa kirjoitti:

Vielä ajankohtaisohjelmien toimittaja. Ei hän voi jatkaa toimessaan koska selvästi halveksiin perussuomalaisia, todella törkeä kirjoitus. YLEn johto on anteeksipyynnön velkaa.

http://yle.fi/uutiset/sanna_ukkola_persuista_paivaa/6843723?ref=leiki-es

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu