Nollatoleranssi terrorismille

Supon tulisi selvittää juurta myöten kaikkien maahanmuuttajien mahdolliset yhteydet terroristijärjestöihin. Me emme halua Suomeen ainuttakaan ihmistappajaa.

Rikoksiin syyllistyneet pikakäännytyksellä kotimaahansa.
7146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

samoin nollatoleranssi maahanmuutolle, ellei se ole työperäistä.

Äänestä
  • "samoin nollatoleranssi maahanmuutolle, ellei se ole työperäistä."

    Eli haluat kieltää avioliiton, opiskelun tai silkan kiinnostuksen vuoksi maahan muuttamisen. Onneksi kaikki eivät jaa ahdasmielisyyttäsi.

    Äänestä

  • Ite Saatana 666 kirjoitti:

    "samoin nollatoleranssi maahanmuutolle, ellei se ole työperäistä."

    Eli haluat kieltää avioliiton, opiskelun tai silkan kiinnostuksen vuoksi maahan muuttamisen. Onneksi kaikki eivät jaa ahdasmielisyyttäsi.

    Kyllä, näin haluan...

    Äänestä

Meillä on kuitenkin säädetty että vankilasta vaputuvaa ei voi jättää heitteille. Tänne tultuaan, henkilö tekee rikosken josa joutuu vankilaan. Silloin hänelle täytyy osoittaa paikka missä asua ja turvata hänen toimeentulo. Näinpä me valtioin varoilla kustannamme terroristeja Suomessa. Maahantulo on helppoa.

Äänestä
  • "Tänne tultuaan, henkilö tekee rikosken josa joutuu vankilaan. Silloin hänelle täytyy osoittaa paikka missä asua ja turvata hänen toimeentulo.... Maahantulo on helppoa."

    Mahtaa kerrassaan tuhansin tunkea maahan mamuja tämän "helpon" tien kautta.

    On teillä ihme uhkakuvat, täytyy sanoa. Ei paljon suhteellisuudentaju päätä pakota.

    Äänestä

Asiolle jotkut naureskelevat, kun sama tapahtuu Suomessa, mikä viranomaisten mukaan on hyvin todennäköistä, niin vähemmän naurattaa. Terrorismi ei ole naurun asia, voimme vaikuttaa siihen keitä otetaan Suomeen ja keitä poistetaan Suomesta.

Äänestä
  • On siis todennäköistä että naurattaa vähemmän.

    Telkkariohjelmat Suomessa tosiaan ovat muuttuneet huonommiksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pro Suomi 1 kirjoitti:

Supon tulisi selvittää juurta myöten kaikkien maahanmuuttajien mahdolliset yhteydet terroristijärjestöihin. Me emme halua Suomeen ainuttakaan ihmistappajaa.

Rikoksiin syyllistyneet pikakäännytyksellä kotimaahansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu