Hei, monelle kanssasisarelle on tuttua mitä tarkoitetaan sanonnalla "tarvitsen patterin". Täällä olevat sovinistisiat eivät taida edes tietää mitä se tarkoittaa, eikö niin?
Tarvitsen patterin
Noppapeliä
12114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tottakai, hieromasauva ei surise ilman patteria.
En tosiaan tiedä. Patterin kaljaa? Patterin kuulolaitteeseen? Vai lämpöpatteriako kaipaat näin syksyllä?
Englanniksi patter tarkoittaa pälpättämistä, mikä tietysti onkin naistyypillistä toimintaa.
http://www.sanakirja.org/search.php?id=296081&l2=17
Patteri pyllyyn? Patterit loppu?
Minä tiedän! Lällällällällieru...!!! Sellaista te sovinistisiat ette koskaan saakaan selville!
Ehkä me kuitenkin selviämme tästä eteenpäinkin ilman tätä varmasti kovin naistärkeää tietoa.
Ai et muista mua? Mä oon se tyyppi Tampereelta, joka pisti sut käsiraudoilla kiinni patteriin ja pani perseeseen. Otetaanko uusiksi?
http://huulikukko.blogspot.fi/2012/01/kasiraudat-ja-patteri.html?zx=40ba46c392b44732
Eipä ole mennyt hukkaan akateemiset opintoviikot!
Muistakaapa feministit, kun kehuskelette "viisauksillanne": Tavalliset työläismiehet rahoittavat nuokin mukatieteiden maisterintutkinnot.
Halveksuntanne saattaa säästöbudjettien aikana kolahtaa omiin. Hyvää jatkoa! TV. Putkiduunari
Feministillä on nyt pelko persieessä. Mistä höpötieteen maisteri saa enää töitä, kun Tiimarikin meni konkurssiin?
Saathan sinä nimittää pölynimuria patteriksi, jos siivoaminen tuntuu siten mukavammalta.
Minä tarvitsen aukon lasikattoon ja kiintiösuojatyöpaikan. Lisää palkkaa myös, koska koulutukseni on parempi kuin useimmilla miesjohtajilla.
Otan patterin p.....n?