Olin Pirkko Jalovaaran kokouksessa ja minulla oli sattumalta tullut pääkipu. Rukoiltiin sitten että pääkipuni lähtisi ja ei se kyllä lähtenyt mutta Jalovaara lupasi että Jumalan voimasta lähtee pois. Niinpä minä sanoin että "Oi kiitos Jalovaara" ja Jalovaara hymyili vieressäni rahatukku kädessään. Pääkipuni lähti sitten huomenna pois kun olin ottanut buranan. Eli Jumalan voima tepsi koska pääkipu lähti pois niin kuin oli luvattukin.
Kokemuksella uskoon.
veli-kanii
559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hauska huumori on hauskaa.
Minäkin kävin taannoin Pirkko Jalovaaran kokouksessa, koska minulle oli ylenpalttisen masturboinnin vuoksi kasvanut paksu karvoitus kämmeniini.
Rukoiltiin sitten yhdessä että kämmenkarvoitukseni katoaisi. Ei se kyllä heti kadonnut, mutta Jalovaara lupasi, että Jumalan voimasta lähtee pois. Maksettuani Pirkolle soveliaan palkkion Jumalan ihmeestä, lähdin pois.
Seuraavana päivänä asiodessani paikallisessa CityMarketissa, Jumala johdatti minut käytävälle, jossa en normaalisti vieraile, ja löysin sieltä erikoistarjouksessa olevan parranajokoneen!
Jumalan armosta kämmenieni karvoitus katosi hyvin pian, kuten oli luvattukin!
' erikoistarjouksessa '
Tuo pisti silmään.
Ihmeellisiä ovat Jumalan tiet!
Minäkin kävin tässä taannoin jalovaaran kokouksessa koska minä olen liian pitkä ja minullekin siellä luvattiin että sairauteni lakkaa, kasvamiseni siis lakkaa älä huoli olet kohta ihan terve, ja uskoin kaiken.
Rukoiltiin sitten yhdessä että kasvamiseni katoaisi.
Onnellisena lähdin kokouksesta kaupungille käppäilemään, ja niin minä sitten katosin!
Rukoukseni Anttilassa kuultiin! Pitkäkatu 3