Vihaatko Räsästä ja Hakkaraista?

Sinä olet punavihreä, järjestäytynyttä yhteiskuntaa, persuja ja kristinuskoa vihaava anarkisti. Sinä vihaat kaikkia konservatiiveja, kuten Päivi Räsästä ja Teuvo Hakkaraista.

Tässäpä sinulle tiukka valintatilanne, kumpaa sinä mieluumin tässä tapauksessa kannatat, Räsästä vai Hakkaraista? Jompaa kumpaahan sinun nyt täytyy vihata, mutta samaan aikaan sinä et voi kuitenkaan kannattaa toista.

Kenen joukoissa seisot:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288602596284.html
1079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

...

Äänestä

No mä vihaan enemmänkin Thorsin, Hautalan, Biauden ja muiden liberaalien maahanmuuttopolitiikkaa viimeisen 15 vuoden ajalta, kuten myös pienkokkareiden, jotka ovat ilmeisesti halunneetkin RKP:n ohella ottaa halpatyöntekijää ulkomailta suomeen, sellaisia paljon jotka eivät löytäneet verotoimistoa.

Samoiten Ylen maahanmuutto-ongelmia välttelevä linja on syelttänyt 15 vuoden aikana.

Räsänen ja Hakkarainen eivät ole saaneet mitään pahaa aikaan suomessa noihin verrattuna.

Äänestä
  • konservatiivien PERÄREIÄN NUOLIJA!!! Häpeä, stana, jos vielä HÄVETÄ OSAAT!!!

    Äänestä

  • monta ihmeellistä asiaa aikaan
    saa niin kauan kun ihmiset heitä
    äänestää.

    Äänestä

En katso nimettömän aloituksen laatineen keskustelupalstaviestissä olevaa linkkiä, enkä ole kummankaan fani enkä kenenkään vihaaja, mutta jos pitäisi valita että kumpaa uskoo ts. kumman sana politiikassa on merkityksellinen: ihmistä joka on koulutukseltaan lääkäri ja ministeri ja pitkän linjan poliitikko vaikkakin äärikristillinen, vaiko ihmistä joka on peruskoulun keskenjättänyt vanhempiensa rahoilla eduskuntaan päässyt vakavaakin rikostaustaa teinivuosiltaan omaava, joka latelee omahyväistä rasismia ja sivistyksen pilkkaa kansanedustajan asemaa hyväksi käyttäen, niin ei tarvitse miettiä, kumpi on enemmän kansanvallan ja demokratian asialla, että sisäministeri vaiko persujen ensimmäisen ( ja toivottavasti viimeisen) kauden kansanedustaja viitasaarelainen kansanedustaja.


En ole poliittisesti sitoutunut, mutta mitä enemmän luen tätä Suomi24:a tän keskustelupalstoja, sitä enemmän kallistun sille kannalle, että todella ne mystiset punavihreät ajaa mun oikeuksia, ja vasemmisto ylipäätään.


En samaistu minkäänlaisten sellaisten poliitikoiden ajatuksiin, missä taxilla ajetaan eduskuntaan ja kikkakolmosena vaaditaan puuroa syövien työttömien ja vähäosaisten menemistä pakkotyöhön. Minusta kukaan, joka ei koskaan ole joutunut elämään laskunsa asiallisesti maksaen alle 500:n euron rahalla kuukaudeksi vastaavan tilanteen kestäen yli kaksi vuotta, ei ole pätevä sanomaan mitään toimenpiteistä, joita köyhiltä vaadittaisiin, kun valtion herroja huolestuttaa, että loppuu omat kilingit, jos ei kansa ja erityisesti sen nuori keskiluokka raada alipalkalla.

Äänestä
  • Schizophrenia paranoidis.

    Äänestä

  • Olet aivan oikeassa. Mutta kun meillä on näitä aikuisuuden kynnyksellä olevia työstä mitään tietämättömiä tytönhupakoita ministereinä, vai hhyvin tietää jo etukäteen mitä on heidän työskentelynsä eduskunnassa.
    Ikäraja elämänkokemuksen kannalta katsottuna olisi erittäin hyvä eduskuntaan valittaessa, aivan sama, kuin on painorajat painissa.

    Äänestä

valita.

Äänestä

En vihaa kumpaakaan, vaan päinvastoin, ihailen. He ovat niitä viimeisimpiä suomalaisia, jotka yrittävät puhua vielä järkeä suomalaisiin päättäjiin. Mutta turhaltahan se useimmiten tuntuu, kun eurokiimaiset ja monenmoiset hyysärit ovat vastassa.
Kun nyt Syyriastakin otetaan pakolaisia, niin pitäisi toki sen verran vetää kotiinkin päin, että otettaisiin Syyrian kristittyjä, jotka ovat suurimmassa vaarassa nimen omaa näiden islamilaisten kapinallisten takia. Sitähän mm. Räsänen on esittänyt.

Äänestä
  • MIksi yleensäkin PITÄÄ vihata? En ymmärrä logiikkaasi.
    Pääsee itse paljon helpommalla kun ei suotta vihaa ketään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valitse puolesi! kirjoitti:

Sinä olet punavihreä, järjestäytynyttä yhteiskuntaa, persuja ja kristinuskoa vihaava anarkisti. Sinä vihaat kaikkia konservatiiveja, kuten Päivi Räsästä ja Teuvo Hakkaraista.

Tässäpä sinulle tiukka valintatilanne, kumpaa sinä mieluumin tässä tapauksessa kannatat, Räsästä vai Hakkaraista? Jompaa kumpaahan sinun nyt täytyy vihata, mutta samaan aikaan sinä et voi kuitenkaan kannattaa toista.

Kenen joukoissa seisot:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288602596284.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu