Näin on hyvä meille.

Suomelle on parasta ettei olla missään natossa. Koska olemme vahvempia ilman natoa kaikissa oloissa.


http://www.youtube.com/watch?v=TwQmwbQttkY

2:40 min kohdilla tulee selväksi muillekin.
Kannattaa katsoa koko video alusta loppuun.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olet oikeessa, nato on vain saanut turpaansa jokaisen sotansa vaikka vastassa on ollut köyhempiä maita kuin suomi ja maita joilla ei ole edes omaa armeijaa.

jos naton jenkkikenraalit tulee tänne hosumaan ja määräämään niin kukaan ei mene enää inttiin paitsi jotkut köyhät ja työttömät.

Äänestä
  • "olet oikeessa, nato on vain saanut turpaansa jokaisen sotansa vaikka vastassa on ollut köyhempiä maita kuin suomi ja maita joilla ei ole edes omaa armeijaa."

    Todellisuudessa Nato on toistaiseksi käynyt vain kaksi sotaa:

    Kosovon ilmasota

    Libyan ilmasota

    Ja kumpikin niistä oli voitollisia!

    Vastustajina olleet Milosevic päätyi Haagiin ja Gaddafi kukistui!

    "jos naton jenkkikenraalit tulee tänne hosumaan ja määräämään niin kukaan ei mene enää inttiin paitsi jotkut köyhät ja työttömät. "

    Puhut täyttä skeidaa! Suomi ei kuulu Natoon, joten ei ole pinintäkään pelkoa siitä, että tänne 'naton jenkkikenraalit tulee tänne hosumaan ja määräämään'!

    Puhut puhdasta puppua!

    Äänestä

Suomi ei kuulu Natoon vielä, mutta Pohjolan Natoon se kuuluu Niinistön Tukholman sopimuksen perusteella, Hornetien NATO-sopimuksen peusteella ja Helsingin Pohjolan Nato-kokouksen parusteella.

Pohjolan Natoa johtaa Nato, jotajohtavat USAn armeijan kenraalit, joten hullunmyllyksi menee.

Suomi oppii hankkimaan liikaa aseita, polttamaan rahaa jahäviämään. Varusmiehiltä ei kysytä. Ne pannaan palvelemaan Suomen Pohjolan Naton armeijaa.

Äänestä
  • Suomi ei todellakaan kuulu Natoon. Vielä vähemmän se kuuluu mihinkään 'Pohjolan Natoon', jota ei ole edes olemassa muualla kuin sinun päässäsi!

    Suomella ei ole mitään tekemistä Naton kanssa. Pohjolan Natosta ei kannata edes puhua, koska se on mielevikaisen mielikuvitusjuttu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


las332 kirjoitti:

Suomelle on parasta ettei olla missään natossa. Koska olemme vahvempia ilman natoa kaikissa oloissa.


http://www.youtube.com/watch?v=TwQmwbQttkY

2:40 min kohdilla tulee selväksi muillekin.
Kannattaa katsoa koko video alusta loppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu