onko nyt aivan mahdoton ajatus, että USA kävisi sitä terroristien vastaista sotaansa omalla maaperällään ja ulkomailla vain tiedustelupalvelulla.
Koska ei USA:ta kiinnostanut Saddamin hirmuhallinnon kaataminen ennen 11.9.2001.
Irakista on tullut sellainen amerikkalaisvihamielisten terroristien pesä, että Al-Qaidakin kalpenee.
Koska ei USA:ta kiinnostanut Saddamin hirmuhallinnon kaataminen ennen 11.9.2001.
Irakista on tullut sellainen amerikkalaisvihamielisten terroristien pesä, että Al-Qaidakin kalpenee.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voi saatana kuinka minä nautin tosta terrorismista.
Minun tietämäni mukaan USA:ta kiinnosti Saddamin hirmuhallinnon kaataminen hyvinkin paljon ennen terrori-iskuja.
kävikö niin, että kun poistettiin kapinalliset kurissa pitänyt mies, niin Irakista tuli terrorismin pesä?
No, sinnehän tuleekin USA-mielinen diktaattori, jonka otteet tuskin juuri poikkeavat Saddamin otteista. Johan miehitysjoukot, miehityshallinto ja nykyinen väliaikaishallinto ovat antaneet esimakua.
Punaisen ristin, amnestyn ja irakilaisten kadunmiesten mukaan olot Irakissa ovat paljon paljon huonommat kuin Saddamin aikaan. Kaipaako joku täällä sitten Saddamia takaisin? No tuskin, mutta USA on osoittanut mieletöntä julmuutta kyetessään vielä pahempaan kuin Saddamin hallinto. USA pois Irakista pikimmiten.
Ne on kussut vankien päälle ja haukkunut niitä: voi perkele mitä juttuja täällä saa lukea.
Bush ja Bushin hallinto ovat pahimpia terroristeja. He eivät tehneet mitään terrori-iskun estämiseksi, totta helvetissä edes osa koneista olisi voitu estää lentämästä rakennuksiin. Karmea totuus on se, että Bush uhraa omia kansalaisiaan kuten muinaiset Venäjän/NL johtajat tekivät saadakseen valtuudet toteuttaa sota - ja riistotoimiaan. Ikävä kyllä Usa:n esittämän 11.9 "totuuden" ovat hyväksyneet kaikki länsimaat ja kaikki jotka sen kyseenalaistavat, leimataan hihhuleiksi tai jopa hiljennetään.