Miten mamuista tuli Malmön rikkaimpia? Zlatan on ylivoimaisesti varakkain henkilö alueella. Ettei vaan olisi sossujen ja viherpiipertäjien verkostot auttaneet. Malmön jalkapallojoukkue on Ruotsin rikkain. Kaikki tuon joukkueen pelajat on lähes mamuja. Itsekkäät sossut ja vasurit haluaa samalla tavalla suomalaisten suosivan mamuja.
Kertokaapa hyysärit
onko rosengård
8189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
miten Beckhamista, tuosta Brittien Zlatanista, tuli Englannin rikkaimpia miehiä? Onko sekin mamu? Rahoittaako sossu senkin elämän ilman että sen tarvii muuta kuin potkiskella vähän palloa?
"Miten mamuista tuli Malmön rikkaimpia? Zlatan on ylivoimaisesti varakkain henkilö alueella. Ettei vaan olisi sossujen ja viherpiipertäjien verkostot auttaneet. Malmön jalkapallojoukkue on Ruotsin rikkain. Kaikki tuon joukkueen pelajat on lähes mamuja. Itsekkäät sossut ja vasurit haluaa samalla tavalla suomalaisten suosivan mamuja."
Tämän viestin idioottimaisuus hakee vertaistaan maailmanhistoriassa. Suorastaan kiehtovaa.
Ei sentään pärjää esim. Tuomiojan kommenteille.
James Hirvisaareen verrattuna Tuomioja on nero.
Heliin verrattuna James on nero.
Keneen Heliin? Heli Hirvisaareen?!!?!!?
Kiinostaisi tietää, millä panoksella jalkkis-zlatanit ja muut jalkkismiljonäärit osallistuvat veronmaksuun.
Maksavatko veroja ollenkaan?
Afrikkalaistaustaisia on melkoinen liuta mestarien liigassakin. Hyviä pelaajia mutta pinna kärähtää aika nopeasti.
Jalkkis on heille melkein ainoa laillinen tapa rikastua. Jääkiekko on seuraava valloitettava laji. Miksi mukamas afrikkalainen osaisi luistella jos siihen olisi samat mahkut kuin jalkapalloonkin?
Kotouttamiskunnissa pelataan innokkaasti jalkkista. Haave rahoista elää.
että ihmisillä on haaveita. Jalkapallo kuuluu kaikille.