Todettiin polvessa nivelrikko Heinäkuussa ja lääkkeeksi comfora 595 aluksi 3kk kuuri.
Minulla ei ole ennen ollut mitään ongelmia erektion suhteen , vaan nyt on. Ongelma iski kerralla n 2kk comforan käytön alkamisesta 2 pilleriä päivässä. Ei jyllää millään ja uusi nais ystävä!. Kysymys kuuluu voisiko comfora olla "syyllinen" tähän ongelmaan. Onko kellään mahdollisesti samanlaisia havaintoja.
Minulla ei ole ennen ollut mitään ongelmia erektion suhteen , vaan nyt on. Ongelma iski kerralla n 2kk comforan käytön alkamisesta 2 pilleriä päivässä. Ei jyllää millään ja uusi nais ystävä!. Kysymys kuuluu voisiko comfora olla "syyllinen" tähän ongelmaan. Onko kellään mahdollisesti samanlaisia havaintoja.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voi olla hyvin mahdollista. Tarkista ensiksi lääkkeen mahdolliset haittavaikutukset potilasohjeesta, jos siellä olisi mainittu asiasta. Vaikka potilasohjeessa ei olisi mainintaa, ei se silti tarkoita, etteikö vaiva voisi johtua lääkkeestä. Ongelman ilmaantuminen sopii ilmeisesti hyvin yksiin lääkekäytön kanssa. Ota asia esille lääkärisi kanssa.
http://www.laakeinfo.fi/Medicine.aspx?m=20471&i=NORDIC DRUGS_COMFORA
No eipä taida johtua erektiohäiriöt kyseisestä valmisteesta. Ja tuokin että vasta kaksi kuukautta käytön jälkeen olisi iskenyt moinen sivuv. puhuu sitä vastaan että johtuisi lääkkeestä.
Minkä ikäinen olet? Onko sinulla muita sairauksia kuin tuo nivelrikko?