vihreä SAARELA ON IHAN OIKEASSA PAIKASSA

nimittäin VENÄLÄISESSÄ VANKILASSA ja jonne voisimme lähettää HAUTALAN sellikaveriksi
14198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mahtoikos Hautala tasoittaa tietä sinne?
Tuli ehkä yllätyksenä toisenlainen vastaanotto.

-Otat siellä valokuvan kieltoalueella, olet kolme vrk putkassa ja ikuinen porttikielto
maahan, hieman kylmempää kyytiä...

Äänestä

R.I.P Sini Saarela

Äänestä

Hirteen killumaan kaikki merirosvot

Äänestä

Hiukan tuppasi naurattamaan, kun se Greenbeacen pääsihteeri kauppasi itseään vangiksi vapautettuja greenbeacelaisia vastaan. Hiukan epäilen, että venäläiset viitsivät ottaa oikein todella merirosvon näköistä miestä ja vaihtaa hänet niihin joiden joukossa on sentaan kauniimman sukupuolenkin edustajia.
Esityksessä haiskahtaa harkinnan puute, kuten koko järjestön toiminnassa.

Äänestä
  • Sehän ois kannattanut heittää häkkiin ja vaihtaa venäläisten kanssa Siniin. Sini ois heitetty häkkiin sitten täällä meillä. Win-win.

    Äänestä

$5 alennus iHerb.com:sta alle $40 ostoksista, $10 alennus yli $40 ostoksiin koodilla: MDV672
Nyt
lokakuussa ilmaiset postikulut yli 40$ tilauksiin ja 60$ tilauksiin -10 alennus.

Äänestä

Ihmetyttää hiukan tuo Saarela. Miksei hän ottanut sairauttaan huomioon jo ennen tätä iskua ja olisi sairautensa takia kieltäytynyt lähtemästä pohjoisille kylmille merialueille seikkailemaan ja nousemaan luvatta vieraan maan alukseen.
Tuntuu hiukan myöhäissyntyiseltä vedota sairauteensa, kun se olisi pitänyt ottaa jo huomioon aikaisemmin. Kilpirauhassairaus on varmaan sellainen, mikä ei erikoisemmin pidä ylimääräisestä stressistä, mikä tuollainen naiselle sopimaton kiipeily aiheuttaa. Tässä touhussa näyttää olevan vallitsevana tekijänä epäsuhta. Riskinnäköiset jopa merirosvoa muistuttavat ihmiset tarjoutuvat pantiksi, kun heidän kaiken kohtuuden nimissä olisi itse pitänyt olla kiipeilemässä vieraan maan alukseen eikä panna sinne ymmärtämättömiä heikkoja ja sairaita naisia. Toisaalta kyllähän niitä naisia käytetään paljon esim. palestiinalaisalueille pomminaisina.
Sääliksi se Sinikin käy, mutta minkäs enää mahtaa.

Äänestä
  • No ei säälitä yhtään tuo hörhö sitä sai mitä tilasi. Kaikissa mediossa Suomessa ainakin on aina tuo sama kuva jossa se on ihan pihalla olevan näköinen.

    Äänestä

Terroristit - ekotkin - virukoot vankilassa! Siellä eivät sotke muiden elämää! Toivottavasti tulee pitkä visiitti, ei sääliä pahantekijöille!

Äänestä
  • Ja kenelle he olivat pahaa tekemässä. Koko maailman edun nimissä he siellä olivat.

    Sinä luultavasti olet elintapoinesi suurempi pahantekijä.

    Äänestä

  • Hullu ukko kirjoitti:

    Ja kenelle he olivat pahaa tekemässä. Koko maailman edun nimissä he siellä olivat.

    Sinä luultavasti olet elintapoinesi suurempi pahantekijä.

    Porukka vaaransi porauslautalla olevien työntekijöiden turvallisuuden. Erityisesti sukeltajat olivat vaarassa.
    Koko maailman nimissä? Eihän tällä järjestöllä ole mitään tietämystä tästäkään asiasta.
    Kyse oli koeporauksesta, jolla tutkitaan aluetta. Toimenpiteellä haitattiin alueen tutkimista ja oikeiden menetelmien kehitystä kaasun ja öljyn tuottamiseksi.

    Ei ole kyse tuotannosta.

    Äänestä

  • Juuri niin... kirjoitti:

    Porukka vaaransi porauslautalla olevien työntekijöiden turvallisuuden. Erityisesti sukeltajat olivat vaarassa.
    Koko maailman nimissä? Eihän tällä järjestöllä ole mitään tietämystä tästäkään asiasta.
    Kyse oli koeporauksesta, jolla tutkitaan aluetta. Toimenpiteellä haitattiin alueen tutkimista ja oikeiden menetelmien kehitystä kaasun ja öljyn tuottamiseksi.

    Ei ole kyse tuotannosta.

    On aika kaukaa haettu väite, että he olisivat vaarantaneet ketään. Eivät he vaarantaneet edes sukeltajia koska he eivät työskentele pinnan tuntumassa.

    Arktisen öljynporauksen ja fossiilisten polttoaineiden käytön vastustaminen on koko maailman asia. Vaihtoehtoisen energian tutkimiseen ja kehittämiseen ei vain uhrata riittäviä resursseja koska se ei palvele ison rahan tarkoitusperiä.

    Suuret joukot ihmisistä vastustavat arktista öljynporausta Greenpeacen vetoomuksen on allekirjoittanut yli neljä miljoona ihmistä tähän mennessä. Pelkällä diplomatialla ja adresseilla ei valitettavasti saada toivottuja tuloksia joten tarvitaan järeämpiä keinoja.

    Ihmisten olisi myös aika itse ruveta tekemään planeetan kannalta elintärkeitä päätöksiä. Itse olen tehnyt valintoja jotka merkittävästi pudottaisivat energian kulutusta, jos kaikki toteuttaisivat ne.
    .

    Äänestä

Syy ja seuraus, naiset on esillä Suomessakin ympäristoasioissa ehkä enempi kuin miehet, Venäjä laittaa vähän Suomenkin hyyssäreitä kuriin tällä lailla.

Äänestä

Mielisairas aloitus! Keskittykää suurtyöttömyyteen. Ja lamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SIPERIA OPETTAA kirjoitti:

nimittäin VENÄLÄISESSÄ VANKILASSA ja jonne voisimme lähettää HAUTALAN sellikaveriksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu