Voe helekkari

vrumnvrum..

Iski kuume, 50-ukolle. Nettisivuilta haetaan Mustangia 64-66; vaihtoehtona T-Bird 56 tai 63 vm.
Rd-Classicin ja Greeversin sivut ovat hunajaa silmille.

Ai mistäkö juontuu kuume?
Isäukolla oli aikoinaan T-Bird, ajelin sillä kun sain ajokortin nuorena jullina.
On Se v-kasin murina niin komiaa ja entäpä muotoilu sisällä ja ulkona.
Kyllä ennen osattiin vääntää peltiä mutkalle..
Vaimokin on jo näyttänyt ulko-oven sijaan vihreää valoa.
Pitikö lähteä Saksassa ja Hollannissa käymään.

4

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä joskus

      Tauti on tuttu ja mukava, olisi vaan lääkkeisiin rahaa...

    • leikkiä ikä kaikki

      no lapsuus tulee ennemmin tai myöhemmin uudelleen, mutta yleensä vasta lähempänä 75vuoden ikää.

      • vrumnvtum..

        Lapsuus ja lapsuus...
        Nyt vaan on päästy siihen elämän vaiheeseen, että voi jo ajatella muutakin kuin jokapäiväistä leipää.
        Ja tehdä muutakin kuin rassata ruoholeikkuria ja vaimon fillaria autotallissa.
        Ja tuleehan Se jenkin hankinta kalliiksi, mutta jättää sen uuden nelivetomaasturin hankkimatta, Se ei ole kuin muutaman vuoden ilo.
        Toisin on mieleisessä mr helmessä, joka säilyttää paremmin arvonsakin.


    • Urmas.K

      Tekosyitä lähinnä itkeä tai voivotella etteikö jokaisella töissäkäyvällä/eläkkeellä jo olevalla olisi rahaa tähän harrastukseen eikä mihinkään "heh heh" lääkkeisiin.
      Kuuluu samaan lässynlässyn kategoriaan kuin että mamma ei anna lupaa tai muuten kyllä mutta ei ole mitään tallia tms.
      Kelläpä tässä talli on taivaasta tippunut ja auto,merkki malli on valittava realistisesti sen mukaan mihin rahkeet riittää eikä heti taho -59 Eldoradoa tai jotain isolohko muskelia orkkiskunnossa tms "älytöntä!
      On niitä joka jannulle sopivaa kalustoa jos hiukan tarkistaa vm,korimallia,kuntoa,varustusta tai moottorin kokovaatimusta jne.
      Ei tässä kukaan ole huipulta aloittanut,ellei pappa betala tyyppejä huomioida,tosi varakkaita keski-ikäisiä bisnesmiehiä tai muuttoauton tuoneita.
      Thunderbirdit 55-57 ovat tosi kalliita kaikkialla,58-60 hieman jo edullisempi,paitsi avot ja 61- huomattavasti edullisempia "perusversioina".
      Entisöidyt,todella hienot orkkikset erikoismallit eri juttu!
      Mustangit taasen ovat Suomesta ostettuna jo halvempia kuin ulkomailla kun ottaa kaiken ajan,vaivan,hakuhomman kustannuksineen huomioon eli niitä löytyy tuohon jopa alle 10 pintaan,jos kelpaa 6- tai 289/260 V8 perusversiot.
      Fastback mallit tuplahintaisia!
      Tähänkin vaivaan löytyy lääke nimeltä Mercury Cougar,joka huomattavasti halvempi luksus musse ja mielestäni jopa hienomman näköinen.
      Eikun avaruutta ja ennakkoluulottomuutta valintoihin(pois ns muotimalleista) niin löytyy sellaista mistä ei ole edes tiennyt,ei ole muilla ja voi löytyä se just oikea sopuhintaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      131
      1816
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1652
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      1052
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      1040
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      92
      960
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      891
    7. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      47
      807
    8. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      2
      801
    9. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      5
      738
    10. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      721
    Aihe