moikka! olen 13 vuotias tyttö ja etsin ponia/pientä hevosta ylläpitoon. Plussaa olisi maastovarmuus. Olisi mukava jos hevosella voisi hypätä ja hevonen olisi kiltti.
Taidan hevosmiestaidot ja ratsastanut olen ratsastuskoululla noin kolme vuotta jonka jälkeen olen alkanut liikuttamaan kahta suomenhevostammaa. Toinen suomenhevosista on todella jääräpäinen 4 vuotias, joten helpolla en anna hevoselle periksi. Itselläni on ollut hevonen, ennenkuin se lopetettiin.
Ratsastan satunnaisesti myös muutamilla muilla hevosilla. Kahtena kesänä minulla on ollut shetlanninponi ori maastoponina.
Jos sinulla on tarjota ylläpitoponia tai hevosta niin ota yhteyttä! (:
13 vuotias tyttö etsii ponia/pientä hevosta ylläpitoon!
linda;)
1
152
Vastaukset
- jwsjsjfdksksoqj
Islnninhevoset eivät kestä jatkuvaa esteiden hyppäämistä. Niiden rakenne ei vain ole tarkoitettu sellaiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178