USA:ssa ei ole arvonlisäveroa. Esim. 2% arvonlisävero noin aluksi ja sitten nosto max 5%:iin, ja velka on maksettu muutaman vuoden kuluessa (3-5 vuotta).
Näin USA:n velka kuntoon NOPEASTI?
tomisiko?
866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jenkit ja koko maailma ovat kohta luottolamassa. Kaikkien lamojen äiti on tuloillaan. Jenkit saavat läskisiin perseisiinsä laavaa ja tulikiveä ja paistuvat helvetin liekeissä kun lama rupeaa sylkemään kuumia lieskojaan ylivelkaisiin ja -lihaviin donitsikoiriin.
Tuota jenkkien romahdusta on keinotekoisesti pitkitetty jo 5 vuotta. Turha tuota tuskaa on enää pitkittää. Antaa rojahtaa ja korahtaa kuoliaaksi vain.
Asiat on laitettava kerralla kuntoon,eli raha pyörimään.
Inflaatio ja devalvaatio ovat valkeuden enkeleitä jotka tuovat pelastuksen eli markkinatalouden takaisin ja työkin alkaa kannattaan
Arvonlisäveroa vastaava vero tunnetaan lyhenteestä VAT.
http://aamulehdenblogit.ning.com/profiles/blogs/alv-eli-vat-on-viel-suuri-ammentamaton-verol-hde-usa-ssa-ja-jopa
inhoavat veroja.
Eivät ole punikkeja, nääs.
ALV on vain kleptokraattinen keksintö, että kerran yksityisen korkovelan suuri puute on että korkoja varten ei luoda rahaa olemaan, niin ALV:n kautta otetaan kansalaisilta ja yrityksiltä rahat niitä korkomaksuja varten.
Tämä vain siirtää sitä päivää eteenpäin jolloin pitää antaa reaaliomaisuutta korvauksena veloista.
kun et mistään mitään tiedä
Maa, jonka "konkurssiin" joutuminen on päivistä ellei peräti tunneista kiinni saa silti pitää parhaimman luottoluokituksen, aina vaan ja ikuisesti.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013101717615149_ul.shtml
Jenkkilästä huomaa sen, että millaiseen paskaan tää koko systeemi perustuu.