Onko narsistilla ystäväpiiri johon kuuluu psykiatrisia hoitajia sekä psykiatreja ja narsisti manipuloi tätä mielenterveysalan väkeä niin että he ottavat aiheetta pakkohoitoon narsistin silmätikuksi joutuneita henkilöitä?
Narsistin valta ja voima
5
207
Vastaukset
- sfhj
Ei kait pakkohoitoon voi suomessa ketään ottaa,ellei ole tehny jotain raskasta rikosta,mutta narsisti nyt puhuu skeidaa jokaisesta kanssaeläjästään.
- Tämä tieto on
"Ei kait pakkohoitoon voi suomessa ketään ottaa,ellei ole tehny jotain raskasta rikosta"
Tämä tieto on suoraan kopsattu KaaliLahosta. Aika ilkeäkin tieto, jos ajattelee niitä lukuisia ihmisiä, jotka ovat mielenterveyden vaivan takia sairaalassa olleet / käyneet.
Ei tarvitse tehdä rikosta, jotta pääsee umpisuolenpoistoon, eikä tarvitse tehdä rikosta päästäkseen vaikka psykoosihoitoon tms.
Melkoisia tietonikkareita liikkeellä täällä. Ikävä kyllä. Tämä tieto on kirjoitti:
"Ei kait pakkohoitoon voi suomessa ketään ottaa,ellei ole tehny jotain raskasta rikosta"
Tämä tieto on suoraan kopsattu KaaliLahosta. Aika ilkeäkin tieto, jos ajattelee niitä lukuisia ihmisiä, jotka ovat mielenterveyden vaivan takia sairaalassa olleet / käyneet.
Ei tarvitse tehdä rikosta, jotta pääsee umpisuolenpoistoon, eikä tarvitse tehdä rikosta päästäkseen vaikka psykoosihoitoon tms.
Melkoisia tietonikkareita liikkeellä täällä. Ikävä kyllä."Melkoisia tietonikkareita liikkeellä täällä. Ikävä kyllä. "
Noh, vastaus sopinee samaan sarjaan kuin aloittajan kysymyskin,
"narsisti manipuloi tätä mielenterveysalan väkeä niin että he ottavat aiheetta pakkohoitoon narsistin silmätikuksi joutuneita henkilöitä? "
Aihetta on täällä käsitelty aiemminkin, käyty hirmuista väittelyä siitä, että kyllä kuulemma kyllä narsisti voi pelkillä puheillaan saada ihmisen toimitetuksi pakkohoitoon...
mutta laitetaan ny sitä tietoa oikeaa tietoa niin aloittajalle, kuin muillekkin aiheesta/pakkohoidon kriteereistä kiinnostuneille...
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00512
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1990/19901116
- totta maar
Jokaisella narsistilla ei ole psykiatreja ystäväpiirissään, mutta tietenkin narsu yrittää manipuloida myös psykiatrista ammattikuntaa, jos sellainen tarve tulee ja mahdollisuus avautuu. Narsu aivopesee vaikka kaupan kassatätiä, jos hyötyy siitä jotenkin.
Muinoin olin työpaikassa, jossa narsistinen esimies oli lämpöisissä väleissä työterveyslääkärin kanssa. Silmätikuiksi joutuneet saivat lääkäriltä niskaansa samaa *askaa kuin pomoltakin, eikä lääkärin vaitiolovelvollisuus painanut mitään. - Aloittaja tarkoittaa
Aloittaja tarkoittaa ilmeisesti, että jos jollain narsistilla on kyseisiä suhteita, niin käyttääkö hän niitä joitakuita vastaan tarvittaessa.
Sitten taas on eri juttu, että jos perhaassä tai avioliitossa oleva narsisti saa asiat näyttämään siltä, että esim. aviopuoliso on sairas, vaikka ei olisikaan... Tuon uskon, että tuota tekee. Ja huoltajuuskiistoissa näyttävät, että toinen ei käy huoltajaksi. Olen tuollaista lukenut jostain, että toimivat noin.
Joku narsisti taas antaa muitta mutkitta toisen tehdä työt lasten eteen, eikä suin surminkaan halua huoltajuutta missään muodossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2727798Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1674132Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1402345Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261917- 471570
- 401476
Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17451375Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421254- 1471087
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1471083