Kommunismissa kaikki vaimot ovat yhteisomistusta ja kaikki saavat ilmaista viinaa!! Ei ole porvareita ja pitkiä työpäiviä, koska on proletaarin diktatuuri! Kapitalistisesta riistosta päästään eroon kun ahneet taantumukselliset porvarit ja kapitalistit eliminoidaan. Kaikki työläiset ovat rauhaa rakastavia ja uskollisia Stalinille ja muille sankareille!
Kommunismi on paras!!!
vaari
5558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juuri näin pitää ollakin. Älymystö on aiheellista tuhota noin 10 vuoden välein.
Noin, nyt on keskustelu kommunismista saavuttanut sen arvolle kuuluvan tason.
Jatkakaa vaan samaan tyyliin, kyllä siitä hyvä tulee.
/Kalle
Teksti on osoitus komukkamielisen yksilön älyn tasosta.
kommunismi on ideana hyvä, muttei käytännössä toimi.kyllä kaikki maailmassa olisi kaunista jos kaikki olisi yhteistä ja jaettua, mutta ei siitä kuitenkaa tule mitään..luuletko todella että ihmiset eivät käyttäisi tätä politiikkaa väärin? ei, ei.. siinä on liikaa houkuttimia rikkoa lakia.. niin se vain on.
yleistät aika rohkeasti että kaikki työläiset ovat uskollisia Stalinille yms. ja tässä huomataankin että missä järjen juoksusi liikkuu..
allekirjoittanut: porvariperheen ylpeä tyttö
Ihanaa olisi myös, kun ei löytäisi enää kaupoista mitään valikoimaa. Kaikki joutuisivat esimerkiksi ostamaan samana vuonna samanlaisen auton, sohvan, kengät jne. Saisit asua ihanassa vuokra-asunnossa, jota ei koskaan kunnostettaisi ja jos vaikka ikkuna menisi rikki, saisit odotella monta kuukautta sen korjaamista. Tähän tyyliin eletään kyllä pääkaupunkiseudun opiskelija-asunnoissa (HOAS), mutta vanhana voisi jo alkaa tympiä.