Kommunismi on paras!!!

Kommunismissa kaikki vaimot ovat yhteisomistusta ja kaikki saavat ilmaista viinaa!! Ei ole porvareita ja pitkiä työpäiviä, koska on proletaarin diktatuuri! Kapitalistisesta riistosta päästään eroon kun ahneet taantumukselliset porvarit ja kapitalistit eliminoidaan. Kaikki työläiset ovat rauhaa rakastavia ja uskollisia Stalinille ja muille sankareille!
5558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juuri näin pitää ollakin. Älymystö on aiheellista tuhota noin 10 vuoden välein.

Äänestä
  • Noin, nyt on keskustelu kommunismista saavuttanut sen arvolle kuuluvan tason.
    Jatkakaa vaan samaan tyyliin, kyllä siitä hyvä tulee.

    /Kalle

    Äänestä

Teksti on osoitus komukkamielisen yksilön älyn tasosta.

Äänestä

kommunismi on ideana hyvä, muttei käytännössä toimi.kyllä kaikki maailmassa olisi kaunista jos kaikki olisi yhteistä ja jaettua, mutta ei siitä kuitenkaa tule mitään..luuletko todella että ihmiset eivät käyttäisi tätä politiikkaa väärin? ei, ei.. siinä on liikaa houkuttimia rikkoa lakia.. niin se vain on.
yleistät aika rohkeasti että kaikki työläiset ovat uskollisia Stalinille yms. ja tässä huomataankin että missä järjen juoksusi liikkuu..
allekirjoittanut: porvariperheen ylpeä tyttö

Äänestä

Ihanaa olisi myös, kun ei löytäisi enää kaupoista mitään valikoimaa. Kaikki joutuisivat esimerkiksi ostamaan samana vuonna samanlaisen auton, sohvan, kengät jne. Saisit asua ihanassa vuokra-asunnossa, jota ei koskaan kunnostettaisi ja jos vaikka ikkuna menisi rikki, saisit odotella monta kuukautta sen korjaamista. Tähän tyyliin eletään kyllä pääkaupunkiseudun opiskelija-asunnoissa (HOAS), mutta vanhana voisi jo alkaa tympiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaari kirjoitti:

Kommunismissa kaikki vaimot ovat yhteisomistusta ja kaikki saavat ilmaista viinaa!! Ei ole porvareita ja pitkiä työpäiviä, koska on proletaarin diktatuuri! Kapitalistisesta riistosta päästään eroon kun ahneet taantumukselliset porvarit ja kapitalistit eliminoidaan. Kaikki työläiset ovat rauhaa rakastavia ja uskollisia Stalinille ja muille sankareille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu