Petri Kaivanto on tehnyt erinomaisen isänmaallisen marssilaulun: http://youtu.be/-uCd3t7jx7I
Jokainen isänmaallinen kuuntelee sen uudestaan ja uudestaan, koska jokainen kuuntelukerta tekee Suomesta vahvemman! Suomi suureksi!
Mukana myös aluepalauttelija Seppo Lehto!
Jokainen isänmaallinen kuuntelee sen uudestaan ja uudestaan, koska jokainen kuuntelukerta tekee Suomesta vahvemman! Suomi suureksi!
Mukana myös aluepalauttelija Seppo Lehto!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Käskystä!
Olen kuunnellut kappaletta 24/7 nyt jo kaksi viikkoa!
Tässä isänmaallisuuden kiimassa en voi olla siegheilaamatta ihan koko ajan!
Kyllä kaivanto osaa musaa tehdä
http://www.youtube.com/watch?v=5-ns_I4lphI
Ihmisoikeuksien asialla
http://ihmisoikeudet-1.blogspot.com
Euroopan Neuvoston ihmisoikeussopimus
11 artikla. Kokoontumis- ja yhdistymisvapaus Jokaisella on oikeus rauhanomaiseen kokoontumis- ja yhdistymisvapauteen, mikä käsittää myös oikeudenperustaa ammattiyhdistyksiä ja liittyä niihin etujensa turvaamiseksi. 2. Näiden oikeuksien käyttämiselle ei saa asettaa muita kuin sellaisia rajoituksia, joista on säädetty laissa ja jotka ovat välttämättömiä demokraattisessa yhteiskunnassa kansallisen ja yleisen turvallisuuden vuoksi, epäjärjestyksen tai rikollisuuden estämiseksi, terveyden tai moraalin suojaamiseksi, tai muiden henkilöiden oikeuksien ja vapauksien turvaamiseksi. Tämä artikla ei estä laillisten rajoitusten asettamista asevoimiin, poliisiin tai valtionhallintoon kuuluviin nähden heidän käyttäessään näitä oikeuksia