Kuka tietää?
http://areena.yle.fi/tv/2052472
Mitä puoletta nämä ovat?????
11
2913
Vastaukset
- ??56
??
- Nyt hopi hopi
Eikä oikeasti kukaan tiedä????
- voilässynlässyn,,
Eiköhän tuo selviäisi jos etsii nimet ja goklettaa, siellä ne yleensä on.
Itse en viitsi noita tyhjänjauhajia etsiä,Ylen keskusteluissa on
muutenkin vain joo, joo porukkaa, kaikki on niin herttaisen
yksimielisiä, mistä lie löytyneetkään? - Vilkaisu..
Arno Ahosniemi - Kauppalehden tuore vastaava päätoimittaja
Elena Gorshkov-Salonranta - Vihreiden listalla vaaleissa, tarviiko sanoa enempää? Tuossa hänen ulosantiaan omasta blogistaan:
"..Miksi minä, perheellinen, kirjoitan tästä aiheesta? No olenhan minäkin ollut Helsingissä sinkkuna lähes kymmenen vuotta ennen perheen perustamista. Toisaalta olen myös kyllästynyt ainaiseen vastakkainasetteluun, se että jollekin annetaan ei tulisi olla muilta pois. Vanhukset ja lapset. Sinkut ja lapsiperheet. Maahanmuuttajat ja kantaväestö. Me kaikki mahdumme Helsinkiin – mikäli kaikilla on hyvä olla, vastakkain asettelun tarve vähenee!"
Pekka Seppäsestä wikissä:
"Lähteet
Jump up ↑ Kallionpää, Katri: Hän, joka osaa kehua itseään. Helsingin Sanomat, 14.9.2010, s. C4.
↑ Jump up to: a b c Marttinen, Manu: Valoa kirjoittajille. Journalisti, 17.12.2009, nro 22, s. 12–13. Artikkelin verkkoversio Viitattu 1.7.2010.
↑ Jump up to: a b STT: Pekka Seppäsestä Talouselämä-lehden päätoimittaja Taloussanomat. 7.2.2000. Viitattu 8.1.2010.
Jump up ↑ Tapio Liinoja tahtoo kapellimestariksi Ilta-Sanomat. 22.2.2011. Viitattu 6.6.2011.
Jump up ↑ Pekka Seppänen Gummeruksen hallitukseen 24.4.2013. Markkinointi & Mainonta. Viitattu 24.4.2013.
Jump up ↑ Pekka Seppäsen kieli sai 5 000 euroa Markkinointi&Mainonta. 29.9.2009. Viitattu 8.1.2010.
" - SDP ja Kok.
Yli 90 % Ylen haastattelemista on joko SDP:n tai Kokoomuksen mielisiä, joten eiköhän tässäkin. Ylen toimittajat eivät tunne muita puolueita.
- Anonyymi
Mistä tieto koska uskon samaa mutta en viitsisi jakaa mielipidettäni ilman todellista faktaa ...mielenkiintoista
- marakatti200
Eiköhän ne konkareita ole, paitsi epäkesko-Seppänen.
- se riittää
YLE:llä ei ole esim. yhtään perussuomalaista päässyt sanomaan juuri mitään, vaan aina on oltava vanhoista puolueista joka asiantuntijat, melkeenhää sama jos minä mään sinne pokkana höpisemään, mikään ei parane, on vaan hyvä ulosanti
- polit.tutk.
vanha puolue??? ei puolue siitä nuorru että vaihtaa nimeä, persut on vanha smp, vennamon peruja. tosin sillä erollla että vennamon porukat oikeasti edes yrittivät tehdä vastuullista politiikkaa, persut ovat vain populistipuskistahuutelijoita.
- Etkö tiedä
polit.tutk. kirjoitti:
vanha puolue??? ei puolue siitä nuorru että vaihtaa nimeä, persut on vanha smp, vennamon peruja. tosin sillä erollla että vennamon porukat oikeasti edes yrittivät tehdä vastuullista politiikkaa, persut ovat vain populistipuskistahuutelijoita.
Että vaalit lähestyy eikä vaalien jälkeen ole enää hyysäripaskahallitusta:)
Nää on kauhun huutoja.
- Anonyymi
Kolme paskakokkaretta ja vihreä femakko. Seppänen sen verran kiero, että pukeutuu kuin tavis työläinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.282693Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli642628Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️151694Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1281408- 1021407
- 1021377
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?241183Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411106Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141083Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest59995