Ensi viikolla on jo pimeää kun pääsee töistä kotiin, olisi parempi jos kesäaika olisi ympäri vuoden, kuka tarvitsee iltaa enemmän valoa aamusella, kun töihin kuitenkin pitää mennä pimeässä, valoistuu vasta kun on työt jo alkanut? Sisäinen kello herätelee kohta taas paljon liian aikaisin pimeään aamuun, nyt herään viiden aikoihin, joten ensi viikolla viisarit näyttää neljää herätessäni :(
Paluu talviaikaan ottaa päähän.
8
130
Vastaukset
- puhdistusta akkaa
Aikojen vaihtelu on tyypillinen hölmöys josta kukaan ei tykkää mutta kukaan ei asiaa kuitenkaan muuta. Tarvittaisiin tääläkin Putin hoitaan asian kuntoon.
Ihan niin ku mun aatokset.. Ihan sieltä peräkammarista koko kellojen siirto.
- lallinmöyly
Huomenaamulla siirrytään normaalikaan, pois kesä-ajasta. En osaa sanoa onko tuosta itselle erityistä haittaakaan. Kuullut, ettei venäjällä tätä ruljassia käytetä.
lallinmöyly kirjoitti:
Huomenaamulla siirrytään normaalikaan, pois kesä-ajasta. En osaa sanoa onko tuosta itselle erityistä haittaakaan. Kuullut, ettei venäjällä tätä ruljassia käytetä.
Piti jo eilen illalla siirtää kello valmiiks. Aamulla sitä sit tapittiki kelloa ja odotti, et ois säätyisä aika herätä. :))
Ihanaa että normaaliaika taas palaa. Kesäaika on ihan sieltä syvältä, ei tykkää sisäinen kello niin aikaisesta heräämisestä. Ens yönä saa onneksi nukkua tunnin pidempään. Saisivat lopettaa koko älyttömän kellojen siirtelyrumban !
- Bourbon
Toisaalta isolta joukolta ihmisiä kellojen siirtely on jo tehty; laitoksissa olevilta ja heiltä, joita ensi vuoden maaliskuussa tapahtuva kellon ajansiirto ei enää koske. En osaa murehtia operaation hyödyistä & haitoista.
- Suvipiika
Kesäaika on parempi, se voisi olla aina, samoin kuin kesäkin ;)
- Kossunen evk
Tänään kasilta tulee Prisma TV1:ltä jossa annetaan neuvot kaamoksesta selviämiseen. Oottelen ohjelmaan hyviä drinkkivinkkejä , reseptejä ja elonohjeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244169
- 982101
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa961417Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1681341- 591221
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561105Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe1951044- 47973
- 61952
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M191934