Miksi Jehovantodistaja änkeää päiväsaikaan

Eikö hän ymmärrä, etten ole kiinnostunut "juttutuokiosta" hänen kanssaan, varsinkaan, kun on muutenkin kiire, olen väsynyt, stressaantunut, masentunut, ärtynyt ym. :(
Pitääkö oveen laittaa tarra: Ei JEHOVANTODISTAJIA, KIITOS >:(
983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Lyöt suoraa jehovalaista turpiin ja tönit rappuset alas, toimii kuin junan vessa.

Äänestä

Se on kyllä kummaa tosiaan, vaikka sanotaan, ettei kiinnosta, niin
ei uskota. Tullaan uudestaan vaan, kai se on niin, että jos jonkun sanan
vaihdat niin olet kiinnostunut heidän mielestä.
Ei nämä ns. tavalliset kristityt(luterin, helluntai jms.) änkeä ovelle.
Onko se niin, että jehovalaisten on tavallaan pakko ja tavallisten
ei ole? Tavallisilla se on varmaan vapaaehtoista,

Äänestä
  • Helluntalaisia en menisi sanomaan tavallisiksi. Itse olen tavannut erikoisia tapauksia: yksi helluntalainen mies kehui pokkana osaavansa puhua kielillä (helluntalaiset uskovat kielillä puhumiseen), yhdet helluntalaisvanhemmat eivät antaneet lapsensa katsoa jotain lasten ohjelmaa, missä oli keijuja, koska kyseisessä lastenohjelmassa oli heidän mukaansa taikuutta, mikä synti!! Erikoisia tapuaksia löytyy siis helluntalaisten piireistä...

    Äänestä

Että ruvetaan rukoilemaan ja kiittämään jeesusta taivaaseen pääsystä, niin lähtevät kuin leppäkeppi vinossa remputtamaan . Kun heidän mielestään taivas on jo täynnä, eikä sinne enää pääse.

Äänestä
  • Kun jehoville asnoo tiukasti, ettei kotiini ole asiaa, he kyllä ottavat opikseen. Tutuilta jehovilta otan liikkeen mainoslehtisen, mutta en sitä lue.

    Äänestä

Jehova haluaa varastaa rahasi ja huijata vanhuksia. Jehova on matelijaakin alhaisempi huijari.

Äänestä

Aloittajan kysymys,tässä vastakysymys, mikä olisi sitten sopiva
aika, aamu, ilta vai yö?

Todistajat poistuvat kyllä kun sanotte ettei teitä kiinnosta,
mutta heillä nuo alueet vaihtuvat joten uudet käviät tulevat
sitten.
Myös asukkaat vaihtuvat, joten aina voi löytyä myös joku kiinnostunut,
monet ihmiset haluavatkin keskustella uskonnoista vaikka eivät
mihinkään uskontoon kuuluisikaan,olen yksi heistä,uskonto
on mielenkiintoinen aihe mutta siitä on niin monia tulkintoja
ettei oikein mihinkään voi varauksetta uskoa.

Muuten, tuo taivas on täynnä on kovin outo ilmaus,
meille on luvattu ikuinen elämä paratiisissa, maan päällä,
sinne syntyi aikoinaan Adam ja Eeva,oletko kuullut,
meitä siis odottaa paluu eedeniin.

Taivaaseen pääsee vain 144,000, henkimaailmaan, johtamaan maata
Jeesuksen alaisuudessa, enkelien kanssa.

Taivas ei ole täynnä, koskaan.

Äänestä

Sano että painuu vittuun ja lyöt oven kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotiini? kirjoitti:

Eikö hän ymmärrä, etten ole kiinnostunut "juttutuokiosta" hänen kanssaan, varsinkaan, kun on muutenkin kiire, olen väsynyt, stressaantunut, masentunut, ärtynyt ym. :(
Pitääkö oveen laittaa tarra: Ei JEHOVANTODISTAJIA, KIITOS >:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu