12-viikkoinen saksanpaimenkoira olisi meille tulossa ja sairauden johdosta ei ole pystynyt omistaja viemään pihalle ja kuulema tekee tarpeensa sisälle. Alkaa ulisemaan juuri viimetipassa kun on hätä, niin miten jatkan koulutusta että oppii sisäsiistiksi?
Opettaminen sisäsiistiksi
13+9=?
2
81
Vastaukset
- tsägädäm
No kai sinä nyt normaalin siisteyskasvatuskäytännön osaat, jos kerran pentua olet kotiisi ottamassa. Noin pikkuisen kanssa ihan kaavan mukaan vaan.
Ellet osaa, älä ota pentua. Ihan samanlailla aloitetaan sisäsiisteyskoulutus kuin 8 viikkoisella, ulos vaikka 10 kertaa päivässä: heräämisen jälkeen ulos, ruuan jälkeen, leikkimisen jälkeen, jne. Ja kauhea kehuminen kun tekee ulos asiansa. Vaikka sitten kun olette kumpainenkin oppineet merkin mistä ulos, niin voi harventaa ulkonakäymisiä.
Pieni pentuhan tuo vielä on, kaikki on tehtävissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 62600
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet90453