Metal All Star kiertue kusetetaanko meitä?

Kyseisen kiertueen liput tulivat myyntiin eilen. Ensiintyjälista yms. julkaistiin. Moni metallin fanihan innoistui. Niin monta legendaa yhdellä kertaa samalla lavalla. Joten tulihan sinne itselläänkin liput ostettua miehelle ja itselleni. Hintaa kertyi 222 euroa.

Nyt sitten saa lukea, ettei esim. yksi luvattu artisti ollut edes tietoinen koko kiertueesta. Ja mitään virallista esiintyjälistaa tai aikataulua ole edes julkaistu vielä. Joten hieman nyt jäi kusetettu maku suuhun. Toki pitää odottaa kunnes oikea ja virallinen tieto tulee julki. Mutta kuitenkin. Miksi pitää myydä valheellisella tiedolla. Ja Lippu.fi ei ole edelleenkään korjannut tietoja sivultaan. Vaikka on varmaa, että ainakin 2 listassa olevaa, ei tule osallistumaan kiertueelle.

Lippu.fi
http://www.lippu.fi/Lippuja-metal-all-stars.html?affiliate=ADV&doc=artistPages/tickets&fun=artist&action=tickets&erid=1071366

Metal all star facebook
https://www.facebook.com/metalallstarsofficial?fref=ts

Inferno lehden julkaisu
http://www.inferno.fi/uutiset/metal-starsin-kokoonpanoa-mainostettu-vaarilla-nimilla/

Ihan nyt vaan niille, jotka suunnittelevat vielä lippujen ostoa tuonne. Ihan kaikki mitä luvataan ei taidakkaan pitää paikkaansa.

3

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haapo

      Jep, ei todellakaan kannata ostaa lippuja tuonne.

      nythän on jo selvinnyt että:
      Halford
      Tom Araya ja
      Marty Friedman olivat kusetusta ja eivät esiinny tuolla.

    • Lippu.fi ei kuulema ole ainakaan minkäänlaisessa vastuussa tästä tapahtumasta. He myyvät vain lippuja.

      • Lippupiste Hei Päivi, kuten tuohon juuri kommentoin tapahtumanoston alle, Lippupiste ei vastaa tapahtuman sisällöstä vaan ainoastaan välittää liput myyntiin tapahtumanjärjestäjän kanssa sovitun mukaan. Me saamme tietomme tapahtumanjärjestäjältä, joka vastaa kaikesta tapahtumaan liittyvästä, kuten sisällöstä, tiedotteen sisällöstä, lippujen hinnoista, päivämääristä, kellonajoista. Meille tapahtumanjärjestäjä kertoi, että Udo on vahvistunut ja Slayerin kanssa edelleen neuvotellaan, ja että keikkapäivä on vahvistettu. Teemme osaltamme parhaamme, että saamme heti kaiken viestin välitettyä eteenpäin. Toivottavasti kaikki kääntyy parhain päin. T. Marjo N. / Lippupiste


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      70
      2560
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2420
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      154
      2016
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1896
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1718
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1270
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1241
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1144
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      159
      1090
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      931
    Aihe