Muslimeista uutisoiminen valtamediassa

Sionistijuutalainen.

Oletteko huomanneet, että kaikessa negatiivisessa julkisuudessa tuodaan korostuneesti - mikäli mahdollista - esiin se seikka että tekijänä on muslimi vaikka tekijänä on kuitenkin ihmisyksilö - oli hän rodellisuudessa muslimi tai ei. Tämä on mielestäni vihapuhetta sekä ihmisryhmää vastaan kiihottamista ja joka ohjaa mielialat tuomitsemaan kokonaisen uskontokunnan sen sijaan että keskityttäsiin yksilön tekemään rikokseen joka olisi tässä yhteydessä relevantimpaa. Suomalaisten yksilöiden tekemien rikosten yhteydessä harvemmin mainitaan kannattamaansa uskoa joka useimmiten lienee ev. lut. kristitty.

5

68

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noudatetaanhyvää

      Niin... tilastot kuitenkin maailmalla kertovat ikävää kieltään tositapahtumista: lähes joka päivä itsemurhapommittajat räjäyttelevät kansalaisiaan ja esim. Egyptissä on kristityt tulleet muslimien taholta todella väkivaltaiseen asemaan.

      No, Suomessa on sitten edellinen otettu huomioon, mutta silti rasismi sanojen muodossa ei ole loppunut, päinvastoin. Rikos on rasismikin. Jokaista ihmistä tulee rakastaa ja kunnioittaa. Ja on se suomalainen ohjekin tähän kohtaan hyvä:

      cmore.fi/

    • Olet. Täysi. Hönö

      Oletko kiihottunut?
      Märkä vai ojossa?
      Ainakin olet keskittynyt yksilöösi.

    • Hyökkäys on paras puolustus! Tosiasiassahan asia on Suomen mediassa, ja muuallakin, niin, että musluisuus peitetään niin perusteellisesti kuin ikänä. Jos sitä ei mitenkään voida peittää, AINA lisätään, että kristitytkin tekevät pahaa.

    • Tosimies.

      Pyh, musut kun tekevät kaiken perustuen uskoonsa siksi voimme
      sano sen

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      133
      721
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      196
      656
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      23
      627
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      617
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      95
      586
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      56
      570
    7. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      521
    8. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    9. 41
      519
    10. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      505
    Aihe