Urpilainen sai jo valtiontalouden kuntoon kun

ehtii höyrytä atomivoimastakin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko $DP:ssä paniikki jo näin paha, että Jutta huseeraa asiassa joka ei mitenkään kuulu hänelle hallituksessa.

Miksi Jutta ei kiirehdi Olkiluoto 3:n valmistumista?
Tässä jutussa on pitkiä matoja.

Äänestä

Jutta (opettaja)
”… senjälkeenkun eduskunta on sen uudelleen käsitelty”?

Äänestä

Hyvä hyvä. Kun valtiontalous on kunnossa ja Velkakello raksuttaa yhä kiihtyvällä tahdilla, niin sitten rouva joutaakin jo muihin puuhiin. Tsekit sentään ovat fiksua väkeä. Etenkin demarit. Siellä tulee kenkää jo 20%:n kannatuksella. Jokohan meilläkin ymmärtäisivät, ennenkuin Mooseksen pressanvaalien tulos menee murskaksi, kun Jutta jatkaa syöksylaskuaan ja duunarikansa jatkaa yhä kasvavien laskupinojensa maksamista.

"Tšekissä parlamenttivaalit voittaneen sosiaalidemokraattisen puolueen johtoryhmä haluaa erottaa johtajansa odotettua huonomman vaalituloksen vuoksi. Sobotkan uskottiin aiemmin nousevan uudeksi pääministeriksi, mutta häntä ei huolittukaan hallitustunnusteluja käyvään ryhmään.

Oppositiossa vuodesta 2006 olleet sosiaalidemokraatit nousivat lauantaina päättyneissä vaaleissa suurimmaksi puolueeksi, mutta ääniosuus jäi vain 20,5 prosenttiin, kun tavoitteena oli ollut 30 prosenttia."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hölmöä. kirjoitti:

ehtii höyrytä atomivoimastakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu