Simon Elo oli oikein liekeissä! Luuta kurkkuun musuille, demareille ja vihreille jatkuvasti!
Perussuomalaiset vei keskustelua 100-0!!
Doing! Bam! Bum!
25230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tiedetään mistä seuraavien vaalien alla puhutaan, jos YLEn musuttajat sallii.
Kyllä kansa vielä näyttää.
Voin kertoa että Simon Elo on lupaava kunnallispoliitikko Perusuomalaisten leirissä. Mutta kuten voitte todeta viikon vanhasta HS: artikkelista niin Simon Elon lausunto suuremmista poliittista asioista osoittaa ettei hänellä ole aidosti kovinkaan pätevää kokonaispoliittista ohjelmaa hallussaan.
"Suomen täytyy Simon Elon mielestä vaatia, että eurossa huonosti pärjäävät maat irtautuvat eurosta. Jos näin ei tapahdu, Suomen pitää itse harkita irtautumista, sanovat nuorten puheenjohtaja Simon Elo ja pääsihteeri Suvi Karhu."
http://www.hs.fi/politiikka/Perussuomalaiset nousi kakkoseksi ohi kokoomuksen /a1382420975137
Suomen aito Kansallistietäjä Raakkuna on aikaisemmin jo useampaankin kertaan tuonut tietoonne että Perussuomalaiset eivät tule eroamaan EU:sta ennenkuin euro romahtaa ja EU keskushallinto hajoaa kokonaisuudessaan. Ja asian selvityksenä annettakoon tietoonne että koska talouden hallinnon ylläpito on rakennettu toimimaan EU keskushallinnon kautta, niin ihmeeksenne haluan kertoa kaikille lukijoilleni etukäteen jälleen aivan uuden asian, joka tulee tajuata sen perusteella ihmiskunta on kuitenkin tällä hetkellä kokonaisuudessaan kokonaisohjelman puitteissa myös valtaa ja varallisuutta omaavan eliitin taholla suorastaan pakoitettu toimimaan tietyllä tavalla joka takaa ainakin tarpeellisessa määrin välttämätöntä taloudellisen turvallisuuden ylläpitoa kaikkien kansalaisten ja perhekuntien kohdalla tämän siirtymävaiheen aikana uuteen maailmanjärjestykseen NWO. Ja huomatkaa että tämänkertaisen Aurinko esitykseni pääkohta tulee tajuta että Messiaanisen maailmanjärjestyksen rakentaja Jeesus Kristus ohjaa ihmiskuntaa kriisiaikojen yli mahdollisimman miellyttävissä merkeissä kokonaisohjelman puitteissa. Mikä tarkoittanee että eräillä nyky eliitin hallinnollisilla jäsenillä (Bildenberg, Goldsmith, Euroopan vanha rahaliitto) Ja lupaan että ihmeeksenne tulette toteamaan että tämän murroskauden aikana varsin tunnetut ja tunnustetut varallisuuden kautta valtaapitävät tahot eivät kykene oman tahtonsa ja mieltämänsä päätösvallan mukaisesti edes halutessaan irtauttamaan Kreikkaa, Portugalia, Italiaa, tai Suomea EKP:n kautta tapahtuvan jatkuvan varallisuuden virtauksesta. Ja tällöin tulette toteamaan ja vakuuttumaan että olemme saaneet Auringosta käsin ihmiskuntaan uuden ihmeteltävän tosiasiallisen elämän ymmärrystä lisäävän ilmoituksen että kokonaisohjelman luonnetta ei kyetä purkamaan kenenkään valtaeliitin edustajan taholta. Tajutkaa.
Tietää ja tuntee ikäisekseen paljon asioita ja on hyvä keskustelija, veikkaan ja toivon hyvää tulevaisuutta ja nopeaa etenemistä politiikassa.
Esityksen pääkohta uudestaan esille tuotuna.
Ja huomatkaa että tämänkertaisen Aurinko esitykseni pääkohta tulee tajuta että Messiaanisen NWO maailmanjärjestyksen rakentaja Jeesus Kristus ohjaa ihmiskuntaa kriisiaikojen yli mahdollisimman miellyttävissä merkeissä kokonaisohjelman puitteissa. Mikä tarkoittanee että eräillä nyky eliitin hallinnollisilla jäsenillä (Bildenberg, Goldsmith, Euroopan vanha rahaliitto) ei ole kuitenkaan nykyisten edustajien taholta mieltämäänsä vallankäytön mahdollisuutta. Joten lupaan että ihmeeksenne tulette toteamaan että tämän murroskauden aikana varsin tunnetut ja tunnustetut varallisuuden kautta valtaapitävät tahot eivät kykene oman tahtonsa ja mieltämänsä päätösvallan mukaisesti edes halutessaan irtauttamaan Kreikkaa, Portugalia, Italiaa, tai Suomea EKP:n kautta tapahtuvan jatkuvan varallisuuden virtauksesta. Ja tällöin tulette toteamaan ja vakuuttumaan että olemme saaneet Auringosta käsin ihmiskuntaan uuden ihmeteltävän tosiasiallisen elämän ymmärrystä lisäävän ilmoituksen että kokonaisohjelman luonnetta ei kyetä purkamaan kenenkään valtaeliitin edustajan taholta. Tajutkaa.
Jeesus on pilannut maailman!
Joo, kun näemme Perussuomalaiset suurimpana puolueena, niin tiedämme miksi. Yksi keskeinen syy on maahanmuuttopolitiikka. Arvioni on, että Perussuomalaisten kannatus lähtee nousemaan selvästi ja SDP:n tippumaan selvästi. PS 25% SDP putoaa 15%
SDP:ssä on ihmisiä, jotka ovat alkaneet saamaan tarpeekseen tuolle muulle maailmalle mielistelevälle osalleen puolueessa, jota ovat äänestäneet.
He tuhlaavat suomen verokertymiä liikaa ulos maasta. Ja kun PS on arvoiltaan sopivan lähellä, sinne äänet siirtyvät. Suomalaiset eivät halua islamia lisää enää maahan. On aika olla itsekkäämpiä, jos aiotaan suomalaisuus säilyttää.
"Näin arvioin",olet täysin oikeassa ,perussuomalaiset tulevat
korjaamaan seur vaaleissa koko potin!
Varsinkin kun jaksetaan muistaa mitä keskusta teki edellisessä hallituksessa.
SDPläisten kiurun PAKKOMOKUTUS. PAKKORUOTSITUS, AIVOPESU-YLEN PAKKOVERO, josta ei irti pääse vaikka ei sitä sontaa ikinänsä katsoisi, ja joka vero on todella törkeästi pantu täytenä maksettavaksi jo 20.000 e vuodessa ansaitseville, on kyllä yksi niitti jättää SDPläisten äänestäminen HISTORIAAN! SAMOIN sdp-FILATOVIN KÖYHIEN KYYKYTYS palkka 9 e(päivä.
KUKA IDIOOTTI SDPläisiä vielääänestää???
Kylle vihreet ja sdp saa niin paljon kuokkaan tän mamutuksen takia vaaleissa että siellä monella menee lahjatyöpaikat..hahahah hyvä vaan..hautala on kyllä kuvittavin akka mitä suomessa on enkä puhu ulkonäöstä..se ei tähän kuvottamiseen liity..
Ohjelmasta jäi mieleen islamkriitikkojen vahvat argumentit ja se, että muslimi-imaami haluaisi tappaa seksuaalivähemmistöjen edustajat.
Ei tainnut käydä ihan niin kuin Yle:n punavihreät ja islamofiilit toimittajat toivoivat... :P
Ärsytti se somali, joka koko ajan syytti suomalaisia. Mun mielestäni hän ei ole maahan muuttaja vaan tunkeutuja. Ottaisi oppia tataareistas, jotka ovat uskonnostaan huolimatta kotoutuneet loistavasti.
Pahinta islamilaisissa on, ettei niiden naisille anneta mitään oikeuksia. Miehet nauttivat suomen naisista, viinasta ja jättävät lapsensa yhteiskunnan hoidettavaksi. Minä en luovu tavoistani esim. Sian syömisestä yms. Sen takia, että maahan tunkeutuu muslimeja.
Raamattu kieltää sianlihan syömisen mutta suomalaiset pilipalikristityt syövät possua koska ovat possuja itsekkin.
Yle mokasi, kuten mikael junger aikoinaan demarien vaalikamppnanjan. puolueellinen viestintä paistoi läpi umpikalloisimmankin ohimoitten läpi. Miksi juha ahvio oli kutsuttu sinne ja mihin hän häipyi? heitettiinkö ulos? Puheenvuorot olivat 98%-ttisesti islammin ihannoijien.
Yle hävisi pelin siitäkin huolimatta.
Eivät esiintyneet edukseen vaan kiertelivät ja väistelivät selviä kysymyksiä
ja maalasivat mustan valkoiseksi.
Syyllistivät Suomalaisia vaikka itse ovat kaikessa väärässä!!
"Mitä enemmän paskaa kerittelet,sitä enemmän se leviää ja haisee"
Eipä todellakaan ole ihme , kun Demarien kannatus rypee pohjamudissa , jos ei todellakaan ole laittaa älykkäänpää keskustelijaa paneeliin , ei raukka osannut kuin turvautua vanhaan kikkaan , että ei nyt verrata puolueita , vaikka siitähän juuri on kyse , ketkä suosivat "musu politiikkaa" ja ketkä eivät.
Somali syytti suomalaisia melkein kaikista .Olen kohdannut suurisuita eivät harhauta
musuli onkin sopiva vastus persulle, eihän persulla muita vastaan olekaan mitään mahiksia. On se mahtavaa kun pystyy viemään lapselta tikkarin.
Ilman islamia persuja puolueena ei edes olisi olemassa, on se niin kapea-alaista touhua. Yhden asian liike, sinänsä ok asian, mutta ei se riitä Kun puhutaan Suomen asioiden hoidosta. Lobbausryhmäksi persut kelpaa, ei muuhun.
selkeä ja loistava, saa ääneni ensi vaaleissa. Siis eduskuntavaaleissa.
Ne mamut jotka elävät maassa maan tavalla ovat sopeutuneet tänne suomeen. Sopeutuminen pitäisi kyllä näkyä myös ulospäin.
Tässä sitä ollaan. Maassa on periaatteessa muslimeita ja islamin uskoisia vielä suhteellisen vähän mutta porina ja pärinä jo melkoista.
Jotenkin vaan tuntuu että tästä yhteiselosta ei pitkän päälle hyvää seuraa kun näin vaikeaa näyttää olevan jo nyt.
Näitä kultuureja ei vain saa sulamaan yksiin mikään.
on tehtävä niin vaikeiksi, että muuttavat muualle. Ruotsi imee kaiken paskan muutenkin. Sinne vaan.
Miksi Filatovin ja Hautalan puhuessa ei heidän naamaansa sumennettu? Nyt voin pahoin.
Varsinkin Hautalan habitus aiheutti vatsanväänteitä.
Ei tuolla ollut oikeastaan mitään järkevää sanottavaakaan.