Ralli katoava kansanperinne

Miten lähteä mäkilähdöllä sähköisellä kasijarrulla? Entä sähköinen käsijarrukäännös.
Takavetoisetkaan ei enää pyörähdä kaikenmaailman avustajien kanssa.
Rallikuskit loppuu tätä nykyä.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totanoin kaduilta ne saa loppuakin. Yhdestäkään torinkiertäjästä ei rallikuskia ole tullut, ne taidot hankitaan metsäautoteillä ja pellolla.

Äänestä

Autoissa on mäkilähtöjä varten mäkipidätin, ei siinä käsijarrua tarvita. Sähköinen käsijarrukäännös onnistuu kun pistää sport asennon päälle, ratti jompaan kumpaan suuntaan ja hanaa, vetoluistonesto pois päältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


diipadaii kirjoitti:

Miten lähteä mäkilähdöllä sähköisellä kasijarrulla? Entä sähköinen käsijarrukäännös.
Takavetoisetkaan ei enää pyörähdä kaikenmaailman avustajien kanssa.
Rallikuskit loppuu tätä nykyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu