Eduskunnan oikeusasiamiehen mielestä Räsänen voi olla ministeri tai sitten ei. Kansalähetysjuhlilla kohupuheen pitänyt ministeri Päivi Räsänen ei ollut oikeusasiamiehen mukaan tuolloin ministeri, mutta muulloin hän taas on.
Mistä tiedämme milloin Räsänen ei ole seuraavan kerran ministeri ja milloin hän taas on ihan oikea ministeri? Ehkä eduskunnan oikeusasiamies voisi vastatata tähän.
Mistä tiedämme milloin Räsänen ei ole seuraavan kerran ministeri ja milloin hän taas on ihan oikea ministeri? Ehkä eduskunnan oikeusasiamies voisi vastatata tähän.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Päivitetään tämä uutisoitu ja kerrottu - sanoma josta viesti nyky-päiviin!
"Apostolien teoissa kerrotaan tilanne, jossa viranomaiset kielsivät apostoleja saarnaamasta Jeesuksesta. Silloin apostoli Pietari ja muut apostolit sanoivat 'Enemmän tulee totella Jumalaa kuin ihmisiä.' He jatkoivat työtään kielloista huolimatta."
____________________________________________________________
TOTELKAA siis jatkossa enemmän Jumalaa kuin esivaltaa, tai jopa eduskunnan "oikeusasiamiestä", saanette umata joka on kuitenkin se Jumalan puhuva käsi ja aina oikean tuomion ja mielipiteen antaja!
"Apulais-jorma" Jorma Kalske on vain sivusävelen soittaja asiassa missä hyvänsä!
Kääntykää aina siis kohti Arkadianmäkeä rukouksissanne kansa, - Eduskunnan oikeusasiamies on puhunut totuutta teille, - korkeimman johdattamalla tiellä ja tämä on totta - sela!
Halleluja Oikeusasiamiehen kanslia, ylistety kansan oikeutta vaaliva valikoiva virkamieshen pyhtättö!
Ps. Mikä tämän korkean hengen nimi muuten on oikeusasiamiehen konnttorissa, onko sekin meiltä salattua tietoa kuten Jumalan henki ja olemus on salattu?
Ainahan se on ollut kristittyjen seassa tommoista, ensiksi isoillaan ja ylpeillään mutta seuraavaksi mölötetään siitä kuka on kristitty ja kuka ei ole.
vastuta kierretään kovaa sillä vastuu on ulkoistettu pilvereunalla piileskelevälle partanaamaiselle mielikuvituskaverille.