on mukava seurata täältä vierestä.
Ruotsi ei enää selviä turvapaikanhakijoiden eli siis lähinnä muslimeiden suuresta määrästä,siitä kertoo ihan ruotsalaisten tutkijoiden raportti.
Asuntopula on hirveä,integroituminen päin hel-vettiä,rikollisuus jatkaa kasvuaan.Viime vuonna ruotsissa raiskattiin 6 203 ihmistä,näistä 1 994 oli alle 15 vuotiaita.Mutta rikostenehkäisyvirasto kertoo että vain 10-20% tapauksista ilmoitetaan poliisille.Muslimit ovat yliedustettuina raiskauksissa myös ruotsissa.
Ruotsi ei enää selviä turvapaikanhakijoiden eli siis lähinnä muslimeiden suuresta määrästä,siitä kertoo ihan ruotsalaisten tutkijoiden raportti.
Asuntopula on hirveä,integroituminen päin hel-vettiä,rikollisuus jatkaa kasvuaan.Viime vuonna ruotsissa raiskattiin 6 203 ihmistä,näistä 1 994 oli alle 15 vuotiaita.Mutta rikostenehkäisyvirasto kertoo että vain 10-20% tapauksista ilmoitetaan poliisille.Muslimit ovat yliedustettuina raiskauksissa myös ruotsissa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aivan.. ja kun tätä yritetään hahmottaa meidän hallitukselle... taatusti suurempi vuorovaikutus olis, jos menisin tuonne pellon laitaan tuolle jo harmaantuneelle koiranputkelle selittämään.
"....eihän siellä Ruotsissa mitään ongelmia oo, ja jos onkin, niin eihän niitä tänne voi tulla, koska Suomi."
Jos ei osaa ruotsia niin silloin kannattaa lukea rähmispossua,siellä kerrotaan ruotsin,norjan,ja tanskan tapahtumista mamu rintamalla.Ja jutut eivät ole keksittyjä.
Joo, Ruotsi majoittaa mamujaan tyhjiin toimistotiloihin jne.
Eipä ole järjen häivää Ruotsin ääriliberaaleilla, jotak valtaa pitävät maahanmuutopolitiikassaan.
Autoja on poltettu, kiviä heitetlty paloautoja ja ambulansseja kohti, mutta milloin alkaa kylien polttelut ?
Muslimi on juuri se, joka ei halua sopeutua kantaväestöön juuri lainkaan, vaan on heti vaatimassa maassa kuin maassa omia omituisia oikeuksiaan.
Miksi näitä esim. Ruotsikin juuri ottaa pilvin pimein ja siis juuri näitä, jotka eivät ilmeisesti kotimaassakaan tule toimeen toisten kanssa.
Kristittyihin maihin otetaan näitä samanuskoisia ihmisiä, jotka vainoavat kotimaissaan kristittyjä polttaen heidän kirkkojaan ym.
Kontrasti muuttajien ja kantaväestön kanssa on jo ainakin Ruotsissa niin suuri, ettei se ole enää sovitettavissa yhteen kunnollisen yhteiskuntarauhan saavuttamiseksi.
Suomella olisi kenties vielä etsikkoaikaa jäljellä, jos se ymmärrettäisiin käyttää oikein.
Mukava seurata? Luuletko itse olevasi turvassa tältä?
PAKKORUOTSI ON AINA ONGELMA. Eikö hurreja voisi kipata 100km syvyteen koiranputkien alle joseivät opi englantia?!
Turhaan homokyrpä-ruotsilla nuoriamme kidutetaan, perkele
HURRIT huurteisiksi maltaassa, jos ei englanti luonnistu! hia!
Taas nousee kansan syvistä riveistä joku aadol h ja pistää uunit lämpimiksi.
Raakaako. Ei hoitaakoot itsensä isien mailla. Tämä sossupummien hyysääminen tuhoaa koko pallon.
Liian paljon veorrahoja pakkoruotsin ylläpitoon vuosittain.. homot ei opi englanita?
Eihän tällaista vierailijoiden elättämistä kestä mikään valtio.
Pelkät tuhot ja järjestyshäiriöt pyörii kymmenissä miljoonissa tuo elättämisen ja asuntotouhun lisäksi.
Miksi. Mikä on hyöty. Eivät oppi kieltä kolmessa vuodessa. Työasiat ei sovi kulttuuriin.
Homma on samaa kuin istuttaisi itseensä syöpäsoluja. Tauti kasvaa ja asit kurjistuu.