tietoa vaaraniemen kartanosta?

vuokraako joku taho juhlapaikaksi? tai onko myynissä vai onko mitään enää kyseisellä rakennuksella toimintaa? yritin netistä etsiä mutta en mitään löytänyt.
siis se punainen iso puurakennus kantatien varrella nurmekseen mentäessä
111852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tarkoitat tietenkin Vaaralahden kartanoa! Vaaraniemellä ei kartanoita ole, pelkkiä tönöjä vaan

Äänestä

oikeassa olet.. niin tarkoitin. ilmanko ei löytynyt mitään. mutta ei löydy oikealla nimelläkään näköjään tietoja vuokraako joku tai muuta

Äänestä

Mamut mussuttelee siellä khattia

Äänestä

"Haralan erä" jos tarkoitat kaunista hyvää juhlapaikkaa vaaraniemellä Lieksassa olen siellä käynyt joskus myös laulamassa

Äänestä

On yksityisen omistuksessa. Nimeä en tosin muista.

Äänestä

en tuota tarkoita. muistanko nimen noin väärin. mikä on nurmekseen mentäessä aivan tien vieressä iso punainen "kartano" eikö se ollutkaan vaaralahden tai niemen kartano nimeltään. siitä haluaisin tietoa vuokrataanko yms.
mutta todella hieno paikka näköjään tuo haralan erän paikka

Äänestä

ok. eikö onnistunut vuokraus?

Äänestä

joo ei ole mahdollista voinent ostaa vaikka paikan jos oikein asian ymmärrän ei ainakaan tapahtumia pitkään aikaan,
toivottavasti kohde kiinnostaa ostaa vaikka?
Mutta asia oli kuitenkin osaltani vilpitön MK

Äänestä
  • Aikoinaan paikan omisti Niilo "Popu" Tunttunen. Nykyomistusta en tiedä.

    Äänestä

  • ent. lieksalainen kirjoitti:

    Aikoinaan paikan omisti Niilo "Popu" Tunttunen. Nykyomistusta en tiedä.

    Muistaakseni joku Turkulainen opettaja ,jolla oli tarkoitus järjestää kielikursseja siellä?

    Äänestä

ok. kiitos tiedoista. eipä varmaan vuokrata kannata saati ostaa kerran on noin pahaan kuntoon päästetty. harmi kyllä todella

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


huu kirjoitti:

vuokraako joku taho juhlapaikaksi? tai onko myynissä vai onko mitään enää kyseisellä rakennuksella toimintaa? yritin netistä etsiä mutta en mitään löytänyt.
siis se punainen iso puurakennus kantatien varrella nurmekseen mentäessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu