http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288617358474.html
Nyt noi alkaa jo väkivallan tekoihin, jotta ei palautettaisi kotimaahan, vaan että pääse edes 5 tähden vankilahotellin asukiksi, jos ei ilmaista asuntoa ja ylläpitoa muuten saa.
Nyt noi alkaa jo väkivallan tekoihin, jotta ei palautettaisi kotimaahan, vaan että pääse edes 5 tähden vankilahotellin asukiksi, jos ei ilmaista asuntoa ja ylläpitoa muuten saa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Uusi tapa kiristää itselleen turvapaikka ylläpitoineen,
Nyt on ainakin hyvä syy välttää yleisiä kulkuneuvoja, voi joutua turvapaikan hakijan luvan lunastajaksi omalla hengellään. Että silleen kukkahatut te vastaatte nyt järjettömyydestänne jos teistä siihen on?
Kovin on hiljaa hyysärit nyt, kun tuli kuin tilauksesta tämä kulttuuriteko taas. Hyvä niin jokohan ne " Sini Silmät " alkavat avautua todellisuuteen. Ketkähän sitä turvapaikkaa todella tarvitsevat Pohjoismaissa? Kysyn vaan?
hyysärit väittivät että kyseessä ei ole nege_koska luulivat että Norjassa salataan asia kukkahattujen toivomuksesta.
No näissä tapauksissa pitäisi otta kuoleman rangaistus käyttöön tai nyt vain karkottaa joka tapauksessa, mutta sirutettuna että ei voi enään ikinä luikerrala pakolaiseksi yhtään mihinkään.
Nämä tapaukset yleistyvät, jos niitä aletaan palkitsemaan. Norja voisi vaikka maksaa miehen vankila olen lähtömaassaan
Suomessa saa pysyvän oleskeluluvan jos karkoitettavaa "ei saada" karkoitettua.
Eli sellainen rikollinen ettei sitä huolita muuaalle niin tänne sitten vaan.
Karkoitukset tapauksissa, milloin turvapaikkaa ei ole myönnetty, pitäisi toteuttaa välittömästi asianosaisen sen kuultuaan. Muuten on vaarana tämän tapaisten tekojen jatkuminen.
pitää turvapaikanhakijoita lukkojen takana turvapaikkapäätökseen ja mahdolliseen karkoitukseen asti?
NUo eivät tarvitse mitään turvapaikkaa, vaan väliaikaisen säilytys paikan. Siihen asti,kun saadaan täysi lasti palautus konttiin. Samalla tavalla takaisin kun ovat tulleetkin, ei paluukydin taso tarvitse nousta loistoristeilyksi.
Olis
asunto turvapaikkaleirillä pelkästään työtä vastaan niin Suomi katoaa haluttujen turvapaikkamaiden listalta.
ei ottasi yhtään mamua maahan
Anna turvapaikka TAI..................
Nyt ei olekkaan kyse enää vihapuheesta: " Anna turvapaikka TAI ". Nyt on kyse ihan selvästä Kiristyksestä ja Raaoista murhista. Mitä vielä pitää tapahtua? Ennen kuin hyysäys loppuu
Pääsee samaan selliin breikvikin kanssa.
Toivottavasti noi 3 uhria olivat maahanmuuton kannattajia
Viimeiset sanat:
Tervetuloa norjaan!
Tuli taas Norjan valtiolle aivan helvetin kallis juttu. Muurien sisälle pitäs kaikki käännytytpäätöksen saaneet laittaa käännytystään odottamaan, ettei tämmöstä pääse enää sattumaan. Miten muuten taataan kansalaisten turvallisuus?
Turvapaikan odottelijat pitäisi eristää johonkin halliin tekemään töitä. Jos lupaa ei heru, välitön palautus kotimaahan.
Puukottaja ei ole ihminen. Sika on älykäs ja komea eläin verrattuna tähän pa5kakasaan. Nuorin uhri oli 19 vee. Koira taas voisi olla tuollaisen isäntä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288617567913.html
"Unohtui" poliisiltakin aseet asemalle, kun tekijänä oli diplomaattista koskemattomuutta nauttiva kultamuna. HAAH HAH HAH!!!!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288617570735.html
mutta kuitenkin
"Veriteosta epäilty mies on edelleen sairaalahoidossa, eikä poliisi ole voinut vielä kuulla häntä."
Brankkarit taisi antaa rankkaria eli käytettiinköhän vaahtosammutinta lyömäaseena. Toivottavasti käytettiin ja kovalla kädellä.
Siis kolme ihmistä puukottamalla murhannut kultamuna hätisteltiin uhrien kimpusta jauhesammuttimen suihkulla, ettei vain koneinssi vahingoittuisi.
Ymmärsin uutisista että oli vielä silpomassa uhrejaan kun viranomaiset saapuivat...
No eihän tosin Breivikkiäkään kohti ammuttu yhtään laukausta, vaikka tulitti vielä poliisejakin kohti 70 murhan jälkeen. Norjassa on ilmeisen hienovarainen meininki kaikkia pahimpiakin hullujakin kohtaan.