verot nousoo taas ??

Kauhavan kaupunginhallitus esittää tuloveroprosentinsa korottamista yhdellä prosenttiyksiköllä eli 21,75:een...........

kyllä alakaa olemaha kallis paikka asua..paree muuttaa Seinäjoelle
10137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pitäähän sitä rahaa saada, että saadaan Kankaan tilustien kaivinkonelaskut maksettua!

Äänestä
  • Täytyy muistaa yleinen taloustilanne. . Kouluverkkoa täytyy varmaan tarkistaa kaksneuvoiselta eli sairaalta ja vanhuksilta tietenkin säästetään kun niillä ei oo voimaa kyseenalaistaa. Suurella komialla Kauhavalla ei oo kaupungintaloa tällä hetkellä väistötiloja vaan. Katuverkko öljypohjia särkeväs kunnos. Tieverkko eri puolilla Kauhavaa postinjakajaa kiinni jättävää sorttia. Rannanjärvi-Viemerö tie vaatisi suunnitellun parannuksen, taas järkyttävä onnettomuus siellä. Eli yleinen henki Kauhavalla on et rahaa pois sairailta ja lapsilta, välttämättömät korjausinvestoinnit jäihin ja suunnataan rahat kananorsien väliin tulevaan korpisiltaan! Hei hurraa kepulandia! Tahtoo lisää tätä! Nostetaan äyri 26,00:een kerralla ja otetaan 10 miljoonaa lisää velkaa ja niillä rahoilla moottoritie Annalasta Kankaalle! !

    Äänestä

Illalla valtuusto äänestää, toivoisin, että keput nyt vähän miettisivät kantaansa, Sosialistitkin pitäisi olla turvaamassa duunarin tuloja? Voin kyllä jäädä Kauhavalle, mutta ei tälläinen paikkakunta enää kiinnosta, jossa kaikki tulot menee veroohin. Henkilöstömenot on kaupungin budjetissa 70%. Eikö sieltäkin voisi vähän säästää, kun työpaikka on kuitenkin turvattu?

Äänestä

24 siltaa tulee Seinäjoen uudelle itäiselle ohikulutielle.

Onneksi.

Äänestä
  • Niitä ei maksa Seinäjokiset vaan valtio ja siellä on enemmän kuin sata kulkijaa!

    Äänestä

Tiätääkö kukaan mihinä tämä perunavarastopalo on ollu,kun leheris ei sanota mitään.

Äänestä
  • Lummukas perunakuopas.

    Äänestä

Niin ne taas kepulit ja sossut nosti oikein kunnolla veroja, on ne hävettömiä.

Äänestä

Veron nosto ja Silta ovat kaksi eri asiaa.

Siltaan tulee valtion LIITOSRAHAA vain niukasti kunnan verorahaa.

Äänestä
  • Ei tule penniäkään mitään liitosrahaa, Se on väärää luuloa, valtionosuutta eu edes haettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


putte kirjoitti:

Kauhavan kaupunginhallitus esittää tuloveroprosentinsa korottamista yhdellä prosenttiyksiköllä eli 21,75:een...........

kyllä alakaa olemaha kallis paikka asua..paree muuttaa Seinäjoelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu