miks poliisit eivät sulkeneet majataloa rahanpesun takia
kun siperiasta väki tuli ei mitääään poliisikuulusteluja ollut ees
oikeesti joku taho ois sulkenut koko vitun majantalon
kun siperiasta väki tuli ei mitääään poliisikuulusteluja ollut ees
oikeesti joku taho ois sulkenut koko vitun majantalon
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyse on salkkareista hei, tää on fiktiota etkö tajua? :D
Ei kannata ajatella liian järkevästi kun salkkareista puhutaan. Semmosta se meno pihlajakadulla nykyään on.
On tosi huvittavaa, kun jotkut pökiöt ottaa tämän pöljän sarjan tosissaan.
On se huvittavaa katsoa miten huonoja nuo käsikirjoittajat ovat sarjassa. Niin paljon aukkoja jutuissa ettei porukkaa voi pitää ammattikäsikirjoittajina.
Käsikirjoittajat varmaan unohtivat moisen pikkuseikan. Vai johtuuko se siitä, että sarjan päätoiminen poliisi muutti Haagiin, ja vierailevat tähdet eivät osaa hommiaan.
Olkoon kuinka fiktiota tahansa ja tuotantobudjetti minimaalisen pieni, kyllä asiat voi silti tehdä hyvin ja johdonmukaisesti.
eihän siitä rahanpesusta ollut mitään todisteita kun heiskanen poltti sen kirjanpidon.joten siksi näitä ei kuulusteltu.
Eikä Venäjän poliisi ole yhtään kiinnostunut mitä Siperiassa tapahtui. Ihmeellistä.
Heiskanen poltti kirjanpidon, mutta majatalossa kävi pari poliisia tiedustelemassa kirjanpitoa. Jos he luovuttivat asian kokokaan sikseen kuultuaan, että joku Heiskanen vei paperit, huonolla jamalla on talousrikostutkinta jopa Salkkareissa.