palvelu ammatit

Semmosta vaan, että minusta ilotyttö on samanlainen palvelusalan yrittäjä mitä on esimerkiksi hieroja tai parturi. Tätä saa sitten kommentoida mitä kelläkin asian tiimoilta mielessä on.
7633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

että olet tuota mieltä, kun minä sain juuri uuden...öh.. "työpaikan".

Äänestä

Olisitko samaa mieltä jos oma vaimosi/tyttöystäväsi olisi ilotyttö ammatiltaan?

Äänestä
  • ...hänen lähipiirissään on alan harrastajia, eihänhän muuten osaisi olla noin varma mielipiteessään!

    Äänestä

  • tokkiinsa kirjoitti:

    ...hänen lähipiirissään on alan harrastajia, eihänhän muuten osaisi olla noin varma mielipiteessään!

    Samoin on sinunkin lähipiirin laita. Jo puoli miljoonaa suomalaista miestä käyttää näitä normaalin yhteiskunnan palveluita. Mikä on mielestäni hyvä ja tasa-arvoinen asia.

    Äänestä

www.salli.org

Äänestä

(Olettaen että olet mies) sinullekin olisi siis ihan sama olisitko töissä kaupan kassana vai myisitkö persettä kadulla? Tuolla jälkimmäisellä tavalla en ainakaan minä haluaisi "palvella" ketään.

Äänestä

Mikäpä siinä. Valvonnan piiriin vaan ja veronkantoon. Työ ku työ, kunhan yhteiskunta huolehtii siitä, ettei ketään riistetä. Eri asia on sitten se, vähentäisikö laillinen prostituutio laittomia puuhia (esim. alaikäiset). Ja kuinka moni prostituoitu kuitenkaan kuuluisi mielellään ammattiliittoon ja maksaisi veroja sen sijaan, että tekisi kuitenkin mieluummin pimeitä, mutta vaarallisempia hommia. Ei ole ihan yksinkertainen asia.

Minä voisin aikuisena ihmisenä huorata, jos haluaisin; omapa on kroppani. Kuitenkaan en haluaisi, että vielä psyykkisesti ja fyysisesti kehittymättömät koululaiset tienaisivat kyseisellä hommalla taskurahoja ja samalla joutuisivat suureen vaaraan tai saisivat psyykkisiä ongelmia. Mikäli laillistaminen yleistäisi myös tätä nurjaa puolta, niin sitten en kannattaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apukoululainen kirjoitti:

Semmosta vaan, että minusta ilotyttö on samanlainen palvelusalan yrittäjä mitä on esimerkiksi hieroja tai parturi. Tätä saa sitten kommentoida mitä kelläkin asian tiimoilta mielessä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu