Kauneuskammari Reea. Lahti

Onko kellään kokemusta Reeasta http://kauneuskammari.nettisivu.org/yhteystiedot/ Lahdessa? Ajattelin mennä ensikuussa huulientäyttöön hänelle.
276124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Käyttää täyteaineena Stylagea.

Äänestä

Itse menisin The Lookiin Vesijärvenkadulle, olen siellä käynnyt ja saanut mitä pyytänyt.

Äänestä

Mainostaa oleensa alalla 25 v, esteettisten hoitojen? vai sairaanhoitajana? Jos on 25 v kokemusta hoitojen tekemisestä, luulisi onistuvan. Jos kuitenkin tuo aika vain sair.hoitajana; väärin mainostettu.

Äänestä
  • mä en menis kun alan klinikoille...cityclinikalla on koulutettu ja oppinsa maailmalta hakenut SIKORSKI .Mukava rento tyyppi.Käyn ainoastaan nykysin hänellä pistettävänä.

    Äänestä

  • Itseäni mietityttää se, ettei ilmoituksesta selviä hoitoja tekevän nimi
    Kirjoittaa kuitenkin minä muodossa ja etikan mukaisesta toiminasta. Lisäksi erikoista on ammattinimike erikoissairaanhoitaja. Sairaanhoitajan koulutukseen ei kuulu esteettiset hoidot. Yrityksen omistajalla ei ole terveydenhuollon ammattia.En käyttäisi näitä palveluita,mikälli on noin hämärytetty hoitoja antavan henkilöllisyys,jonka pitäisi olla,luotettavuutta herättäessä jo ilmoituksessa.

    Äänestä

  • oppinit kirjoitti:

    Itseäni mietityttää se, ettei ilmoituksesta selviä hoitoja tekevän nimi
    Kirjoittaa kuitenkin minä muodossa ja etikan mukaisesta toiminasta. Lisäksi erikoista on ammattinimike erikoissairaanhoitaja. Sairaanhoitajan koulutukseen ei kuulu esteettiset hoidot. Yrityksen omistajalla ei ole terveydenhuollon ammattia.En käyttäisi näitä palveluita,mikälli on noin hämärytetty hoitoja antavan henkilöllisyys,jonka pitäisi olla,luotettavuutta herättäessä jo ilmoituksessa.

    Samaa minäkin olen katsonut. Onko kellään tuoreita kokemuksia paikasta?

    Äänestä

Itse en luota hänen palveluihinsa, kerran kävin ja siihen kertaan jäi huulienitäyttö. Vaihdoin suosiolla The Lookkiin, jossa olen vakioasiakas ja tulen olemaan. Palvelu ja osaaminen on huippuluokkaa.

Äänestä
  • Mä oon kanssa saanut lookilla hyvää palvelua ja just sellaset huulet kun toivoin. Siellä aion käydä jatkossakin täytettä huuliin hakemassa.

    Äänestä

  • Hän tekee kotikäyntejäkin.Erittäin taitava ja asian osaava.Paljon tietoa.Minulla kesti täytteet huulissa ja suupielissä todella kauan.Olen erittäin tyytvänen.Aion juuri varata häneltä uuden ajan.

    Äänestä

Huulien täytössä täyttää nenän ja huulien välisen alueen siten, että tulos näyttää siltä kuin olisi koko ajan muhkea nuuskaklöntti ylähuulen alla. Ja klöntistä ei tahdo päästä eroon millään se pidentää nenän ja ylähuulen välisen alueen epäsuhteelliseksi, lienee väärä tekniikka, aine ei mene oikeaan paikkaan . Asian korjaamiseksi kirurgi suositteli buffaloplastiaa=kirurginen toimenpide, jossa viilto tehdään ihan nenän alle ja otetaan ihoa pois. Jatkossa olenkin hoitanut asian virolaisella pistäjällä; jälki on tosi hyvä. Suomalaisuus ei ole tässä kohtaa laadun tae.

Äänestä

Hyvää pistäjää on vaikea löytää! Vaikka täyteaine olis kuin mahtava, tulos menee pilalle jollei pistäjä tiedä mitä tekee.

Äänestä

Haluisin tietoa tästä lisää.

Äänestä

Epäonnistunut käynti, lopputulos on kauhea. Suosittelen kiertämään paikan kaukaa!

Äänestä
  • Mitä sinulle tehtii?

    Äänestä

Lookilla tuloksena kauheat patit huulissa.
Suosittelen menemään suoraan helsinkiin cityklinikalle, lahdessa ei ole ketään niin kokenutta pistäjää että antaisin enää koskea huuliini.

Äänestä

Osaako kukaan kertoa mikisi kauneuskammari Reea mainostaa hifu hoitoja noin edullisesti??? Olen käynyt city clinikan Sirkka Aitalan tekemässä hifu hoidossa 2016 joulukuussa ja koko kasvot maksoi 1090 € . Tämä Reea Reea tekee saman n. 300€. Onkohan kyseessä kumminkaan sama hoito nimestä huolimatta? Uskaltaisiko mennä?

Äänestä

Stylage Täyteainehoidot 300 e/ruisku esim .huulirypyt,nasolabiaalit,marionetit
Amalia 285e

Huulien muotoilu-ja täyttö 320 e/ruisku
Amalia 290e

- Amalia-aine edullisempaa, onko kukaan kokeillut ?

Äänestä

Onko kukaan kokeillut Reean tekemää hifu hoitoa? On huomattavan edullinen kilpailijoihin nöhden. Kannattaako mennä, osaako asiansa?

Äänestä
  • Juu osaa todellakin tehdä ja suosittelen. Otin lopulta kolme HIFU-hoitoa kasvoille 9 kuukauden aikana, josta viimeisin oli aivan hiljattain.

    Myös mesolangat, PlexXar ja pariin kertaan tehty huulten täyttö on tehty samassa paikassa. Olen hyvin tyytyväinen tuloksiin. Pari hedelmähappokuorintaa on myös käyty läpi.

    Lisäksi toissapäivänä kävin tasoittamassa HIFUlla ja lipolyysilla vatsaan tehdyn rasvaimun tuloksia. Yksi vähän sitkeämpi pahkura on työn alla ja selluliittiin liittyvää epätasaisuutta nyt korjataan. Rasvaimu oli sinänsä tehty aivan upean hienosti, mistä kiitokset Stadin Plastiikkakirurgeille ja erittäin taitavalle kirurgi Pille Kirjaselle.

    Hinnoista on ollut puhetta. HIFUn hinnoissa on kuplaa. Laitteiden hinnat ovat laskeneet siitä mitä ne ovat joskus olleet, mutta hoitojen hinnat yleisesti ei. Kaipa tämä on niitä juttuja, että markkinat ottavat sen hinnan, mitä ihmiset ovat valmiita maksamaan.

    Tuskin itse kävisin hoidoissa tätä tahtia, elleivät Kauneuskammari Reean / Maritan hinnat olisi kohtuullista tasoa.

    Tärkeämpi juttu minulle kuitenkin on ollut tekijän ammattitaito, se että hän on kokenut erikoissairaanhoitaja ja rehellinen sen suhteen, mitä oikeasti kannattaa tehdä ja mitä ei.

    En uskaltaisi antaa vastaavissa hoidoissa ainutlaatuista kehoani muiden, kuin osaavien terveydenhuollon ammattilaisten käsiin. On tärkeää, että tekijä todella tietää mitä tekee ja osaa reagoida oikein mahdollisissa ongelmatilanteissa.

    Äänestä

Onko joku käynyt Reealla hifussa tai mesolankojen laitossa? Itselleni tehty näitä muualla ja hinta on ollut jotain aivan muuta... tekisi mieli kokeilla.

Osaako asiansa, minkä ikäinen tekijä?

Äänestä

Hifu maksaa 199 Virossa. Joten kyllä tuo hinta on ok. Isot klinikat pitävät 3x hintaa jotta näyttää ”laadukkaammalta/tehokkaammalta” hoidolta. Sama laite

Äänestä

HIFU eli high intensity focused ultrasound on ns. veitsetön kasvojen kohotus järjestelmä, joka perustuu tuhansiin pieniin ultraäänipulsseihin tarkasti kohdennettuna tiettyyn syvyyteen kasvojen rakenteissa. Toki ei se oikeasti kasvojen kohotusta vastaa, mutta oikein tehtynä oikealla laitteella sopivan rakenteen kohdalla parantaan kyllä kasvojen rakennetta.

HIFU tuli kuuluisaksi amerikkalaisen Ultherapy järjestelmän kautta, joka edelleen ainoa jossa voidaan ultraäänikuvalla seurata hoidon kohdistumista, joka ehdoton hoidon onnistumiselle oikein. Samoin ainoa joka tutkitusti antaa tasaisen pulssin. Suosion myötä kopiolaitteita on tullut valtavasti markkinoille ja laitteiden ja käyttökustannusten hinta murto-osa alkuperäisestä, joten alle 100 € hoitohinta on mahdollinen. Se että toimii se....?

Äänestä

Se että toimiiko...se?

Äänestä

Mulle on tehty HIFUhoito kaksi kertaa koesmetologin toimesta ja on toiminut ainakin mulla. Kallis ollut silti milestäni, noin 400 koko kasvot. Mutta ihan toista silti kun lääkärien hinnat.

Äänestä

Olen käynyt Kauneuskammari Reeassa toukokuusta 2019 alkaen hoidossa noin kerran kuukaudessa.

Aluksi kävin HIFUssa ja otin ihon kemiallisen kuorinnan. Seuraavalla kerralla kävin täyttämässä huulet ja samalla häivytettiin myös ns. tupakkaryppyjen alut. Tänään kävin ottamassa mesolangat.

Olen siis pikkuhiljaa päätynyt putiikin kanta-asiakkaaksi! Tykkään käydä Reealla Maritan luona hoidoissa, sillä hoidot on tehty erittäin ammattitaitoisesti ja jälki on joka kerta ollut erinomainen. Marita on 5-kymppinen erittäin asiantunteva sairaanhoitaja. Hän on hyvin osannut kommentoida perusteluineen, mikä minulle sopii ja mikä ei.

Tosi tärkeä juttu on muuten ollut myös hoito-ohjeet, miten itse voin edistää hyvää lopputulosta. Olen saanut erittäin hyviä ohjeita aina ihon kuivaharjauksesta lähtien.

Osasta hoitoehdotuksistani on kieltäydytty, lähinnä siitä syystä ettei niistä olisi hyötyä tai jälki olisi hyvä. Lipolyysiä en saanut kaksoisleukaani, ja hyvä niin, sillä aluetta ei todellisuudessa vaivannut ylimääräinen rasva vaan laihtumisen jälkeen kudosten löysyys. Alue hoidettiin HIFUlla, ja se on nyt parissa kuukaudessa kiinteytynyt huomattavasti.

Vasta jälkikäteen olen tajunnut, että rasvan poisto kasvoiltani vain vanhentaisi niitä, joten olen ikionnellinen, ettei siihen suostuttu.

Huulten täytöstä tuli luonnollinen kaunis täyteläinen lopputulos, ja mesolangat menivät tänään nätisti.

Olen niin innoissani, sillä oikeasti näytän jo tosi hyvältä! Ikäveikkauset menevät kohdallani järjestään 10 vuotta pieleen. Onhan se tosi hauskaa, kun itseäni huomattavasti nuoremmat miehet lähestyvät perheenperustamistoiveineen, vaikka olen oikeasti jo reilusti yli 40, ja vauva-ajat ovat kohdallani takanapäin.

Nettisivuista media-alan ihmisenä olen samaa mieltä, että ne voisivat olla paremmatkin. Itse hoito on kuitenkin ollut erinomaista ja jatkan niissä edelleen.

Seuraavaksi on suunnitteilla ainakin yellow peeling, jolla poistetaan auringon jäljet kasvoilta. HIFU uusitaan jossain vaiheessa. Ja oikeasti minua kiinnostaa myös monet muut hoidot, sillä haluan saada myös ihostani tosi hyvän näköisen.

Tulen vaikka myöhemmin kertomaan tänne uusista kokemuksistani.

Äänestä

^ Tuohon piti kirjoittaa erikoissairaanhoitaja.

Äänestä

olen käynyt hifussa ja huulen täytössä,hifu ihan huijausta huulissa ei näkynyt oikeastaan mitään poikkeavaa,rahat menivät hukkaan,kiertäisin paikan kaukaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lipss kirjoitti:

Onko kellään kokemusta Reeasta http://kauneuskammari.nettisivu.org/yhteystiedot/ Lahdessa? Ajattelin mennä ensikuussa huulientäyttöön hänelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu