Kokoomuksen Sampsa Kataja ei suostu

päätöksistään Kevassa vaan siirtää vastuuta toisille. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013111417715035_uu.shtml
1391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Muistatteko miten paniikissa Kataja oli ensimmäisen Kevakalabaliikin aikaan?

"Koko korttitalo sortuu", se itki suureen ääneen.

Äänestä
  • välittää_paskaakaan mutta itketti kun on oma_perse kyseessä.

    Äänestä

  • Tuskin se Kevasta kirjoitti:

    välittää_paskaakaan mutta itketti kun on oma_perse kyseessä.

    Nimenomaan sitä sen oma- ja suhmurointikavereitten perseet itketti.

    Mutta siitäkin luikuri selvisi kuin koira veräjästä. Maan tapa.

    Äänestä

  • Itkupilli Sampsa kirjoitti:

    Nimenomaan sitä sen oma- ja suhmurointikavereitten perseet itketti.

    Mutta siitäkin luikuri selvisi kuin koira veräjästä. Maan tapa.

    Taloustutkimus tekee kyselyn puolueiden kannatuksesta ja sen mukaan häly on nostanut Kokoomuksen kannatusta.

    Äänestä

  • Sampsalle on oma viinipullo kaikista tärkein ja se, että pääsee lentämällä "töihin" hoitelemaan johtajan asioita

    Äänestä

Melkonen kaveri, ei ota mitään vastuuta tekemisistää.

Äänestä

Ylen aamu-tv:ssä Ailus kertoi myös, että mediakohu sai hänet palaamaan Qatarista Suomeen alkuperäistä suunnitelmaa aiemmin.

Toivotavasti ei työ matkalla ?

Äänestä
  • 'Toivotavasti ei työ matkalla ?'

    Niin tai näin, me sen matkan kuitenkin kustansimme.

    Äänestä

  • veronmaksaja kirjoitti:

    'Toivotavasti ei työ matkalla ?'

    Niin tai näin, me sen matkan kuitenkin kustansimme.

    ei oltu ehditty meikata niin_helvetisti ku yleensä valokuvissa on ja se on todella rupsahtanu vanha kurttunen akka eikä tommosen rusinanaaman kannattais paljoa auringossa viettää aikaansa.

    Äänestä

>> Ylen aamu-tv:ssä Ailus kertoi myös, että mediakohu sai hänet palaamaan

Ei se ole pelkkää mediakohua ollut enää hyvään aikaan. Kevan hallituksen puheenjohtaja Räty on määrännyt tilintarkastuksia tehtäväksi Kevassa.

Kannattaa Ailuksenkin vähitellen alkaa heräillä todellisuuteen, että tässä ei ole enää pelkästä lehdistökohusta kyse. Qatarin lomamatkalaisen alla alkaa persusta polttaa nyt aika kuumana.

Nuo erikoisverhiullut BMW-urheiluautot kuntien eläkeyhtiön johtajan virka-autona on vaan nyt tällä kertaa liikaa.

Kohtuullista on että Ailus saa lunastaa rakkaan Bemarinsa rahalla itselleen, ja hakee sitten itelleen jotakin ihan muita hommia.

Mikä vit-tu siinäkin on, että sanomalehtien pitää kaivaa nämä eläkevakuutusyhtiöiden johdon pas-kat esille. Eikä mikään oma ja palkattu sisäinen valvonta kykene näinkään suuria mustarahojen hommia löytämään?

Äänestä

Missä EU, sillä ongelma. Missä Kokoomus, siellä korruptio.

Äänestä
  • Kepua unohtamatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kantamaan vastuuta kirjoitti:

päätöksistään Kevassa vaan siirtää vastuuta toisille. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013111417715035_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu