Suomi velkaantuu

Ottakaa lisää velkaa jotta voitte auttaa muita,lainarahallahan se hoituu,kansa senkuin maksaa vain.
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Puhut asiaa,tai kirjoitat.

Äänestä

Kataisen motto "seuraava maksaa". Perustelu herroilla "ei se ole oikeesti velkaa, kun ei makseta takas". Oikeesti Nykyset mukset, jotka on juur menneet kouluu MAKSAA sen 100 miljaardia. Jokanen syntymätönkin vauva on jo 200 e per naama pystyssä tuhlaamis velkaa.

Kohta on PAKKO leikkaa ja se tapahtuu pieniliksasesta sektorista.

Nautinnollista seurata MITEN TYHMIÄ suomalaiset on seuraavissa vaaleissa. Muutos olisi mahdollinen vai mennäänkä Jykän tyylillä syvemmälle talvivaaran vesiin. Kirvelee varpaita jo.

Äänestä

VIISAAT päättäjät säästää näin: Siirtävät omia "töitä" kunnille ja MILJAARDI säästyy valtion varoja (tuhlataan talvivaaraan). Kunnat LEIKKAA, koska valtio ei anna rahaa palveluiden hoitoon.

Stadi on snadi, mut pahasti VELKAA valtiolle.

Huvittavinta on se, et valtio ei ole kertonunut MIKSI menot kasvaa 10 miljaardia per vuos ja samalla VEROT kasvaa. Mihin VIISAAT älykkäät oikeen tunkee rahat??? Ostetaanko Nuugian, siis mikrosöftin arvottomia papereita ja sitten toivotaan jalat ristissä, et hinta nousee 50 kertaseksi.

OPPO-hlpö höpö sitio ei ole edes kysynnyt asian laitaa. Onko kaikille 200 viisaalle ostett AVO bmw??? Tupakansytytyin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansis1 kirjoitti:

Ottakaa lisää velkaa jotta voitte auttaa muita,lainarahallahan se hoituu,kansa senkuin maksaa vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu