Nämä etniset ja uskonnolliset vähemmistöt hokevat tuota taikasanojen mantraa heti esim. Poliisille: Rasismi, Syrjintä,Natsi ja mitä vielä niitä löytyy? Suomen päättäjät ovat täysin noiden taikasanojen lumoamia ja eivät näe mitään väärä näiden ryhmien toiminnassa Suomessa tai ulkomailla. Nyt tarvittaisiin sitä ihan raakaa realismin tajuamista.
Suomea vallataan taikasanojen voimalla...
Tosi on
9123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pöyristyttävää.
Rasismikortin kun vetää esiin, niin kaikki on kuin sulaa vahaa. Kukaan ei uskalla laittaa vastaan. Saat kaikki, mitä kehtaat ja keksit pyytää!
Kukaan ei uskalla jäädä työssään kiinni syrjinnästä, se tietää kenkää!
Hienosti ovat tämän ymmärtäneet kansakuntamme uudet toivot!
Onnistuisko tuon " Rasisti kortin " kieltäminen tässä kieltojen maassa, kun ne
" Musta -Pekka " kortitkin piti kieltää???
Oppineet ulkomailta. Samanlainen tilanne on luotu sionistien toimesta muuallekin Eurooppaan.
Parempaa kohtelua saavat nämä, jotka potentiaalisesti voivat vetää esiin rasistikortin. Eipä ihme, että mikään ei tunnu riittävän, kun kaiken ovat oppineet saamaan niin helpolla! Kiristys ja uhkailu rasistikortilla toimii!
Onko jossain Suomen laissa kohta jossa sanotaan, että kaikkien mahdollisten sosiaalietuuksien saamiseen ehdoton edellytys on olla jonkun muun värinen kuin valkoinen ja aito Suomalainen?
En nyt sanoisi että "vallataan", mutta "kiihotetaan". Persut ovat tähän erikoistuneita, kun ei ole mitään muutakaan näytettävää. Nämä uudet suomenkielen sanat, kuten:
- turhapaikkaturisti
- taikaseinä (tämä on varmaan se "taikasana" josta nimimerkki puhuu)
- kela-gold
-...
... ovat tarkoitettu nimenomaan mielikuvien luontiin ja maalaisten (yläluokan) mielestä alempiarvoisten (veronmaksajat) halventamiseen.
Ei ole tainnut maan valtaaminen olla koskaan näin helppoa.
Mikä mustia viehättää notkuminen metroasemilla ja juna asemilla?