http://m.iltalehti.fi/uutiset/2013111517726022_uu.shtml. Jos tässä kuvassa on se "loistoauto" joka herättää kateutta niin kyllä naurattaa tää suomi. Noita 1-sarjan rimpula avoja saa jo jollain 20 tonnilla eli halpoja romuja.kalliit autot on sitte yli 100 tonnia.
Kevan pomo junaili avobemarin itelleen:)
Kateellisten maa
1367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joo, ihan naurettava kauppakassi koko auto, suorastaan törkeää, että toimitusjohtaja ajelee tuollaisella, eikös tuosta ole jo melkein imagohaitttaa yhtiölle?
Olisi nyt sentään ottanut 3-sarjan cabrioletin, jossa menee kovakatto napista päälle ja on täysin talvikelpoinen auto.
"Kevan pomo junaili avobemarin itelleen:)"
.....joo, lyödäänkö vetoa ensi kesän ajokilometreistä :D
Veikkaan ettei tule montaa, kun joutuu "olosuhteiden" pakosta vaihtamaan vaatimattomampaan.
on huomattavasti vaatimattomampi varsinkin kun näyttää siltä että joutuu hankkimaan sen omilla rahoillaan.
Hävettäisi tuollaisella muutamaman kymppitonnin ruppanalla ajella. Eläkevakuutusyhtiöiden pomoilla on reilusti yli sadan tonnin kiessit alla. No, onhan niillä tosin viisinkertaiset palkatkin verrattuna Kevan pomoon.
Vainot nostetaan mistä tahansa syystä..
autosta sitten maksettiin yli 40000 euroa, olikohan tutun tai sukulaisen firma josta se hankittiin?
Kyllä se eukko tarvii lisävarusteena sporttiratin ja nahkapenkit.
Nahkaratti on omasta mielestäni ihan perusvaruste, itselläni on VW Golfissa nahkaratti ja en kyllä haluaisi enää millään muoviratilla ajaa, varsinkin ilman hanskoja ajettaessa tuo nahkaratti on todella paljon mukavampi.
Tämä koko kohu on sinänsä täysin naurettava ja oikeastaan surullinenkin esimerkki siitä, miten media voi ottaa ihan kenen tahansa silmätikukseen täysin merkityksettömistä asioista.
Jos toimitusjohtajan auton hinta on alle 50 000 euroa, niin se on kyllä silloin HALPA auto toimitusjohtajalle. Esimerkkinä mainittakoon, että ihan "tavallinen" 5-sarjan bemari maksaa 60-70 000 euroa.
Nyt tässä tapauksessa ilmeisesti pistää toimittajilla vihaksi se, että Ailus ajelee AVOautolla?
Joo, ja Kevassa tuo etuuksien verokohtelu on todella kova, eli ne etuudet vähennetään suoraan palkasta!!!
Eli yleensähän nuo etuudet lasketaan palkanlisäksi.
Aika outoa että Ailus on edes suostunut tuollaisiin "etuuksiin".
Tiedotustilaisuudessa iltapäivälehtien toimttaja käyttäytyivät täysin idioottimaisesti,
kyselevät jostain nahkaisesta auton ratista (!!!), siis mullakin on Golfissa nahkainena auton ratti, WTF!!! Sitten ne kyselee jostain kylpyhuoneiden kalusteista, voi helevetti.
Siisä minkä tasoisia tyyppejä noissa iltapäivälehdissä on nykyään töissä???
Niin,mutta se yritti myydä ensin omaa autoa mitä kukaan ei ostanu ja sitten se myi sen Kevalle.
No ehkä tomitusjohtajalla on nyt vähän muutakin tekemistä kuin kaupata työkseen autoaan.
Ja tuo autoetu ei todellakaan tule hänelle halvaksi käytännössä.
Keskustapuolue taas - älkää ihmiset äänestäkö missään nimessä keskustaa vaaleissa. Keskusta on korruptoitunut.