Selailin eilen youtubea etsin Pirkko Vesavaaran videoita ´, kun törmäsin tähän karmaisevaan "remix"-videoon, joka oli tehty erään messun naiskuoron esityksestä. Mielestäni tämä on selvää jumalanpilkkaa, kun otetaan huomioon, että videon tekijä ei ole ollut tosissaan. Mitä mieltä itse olette tästä videosta?
https://www.youtube.com/watch?v=D2OQRLkLeAM
https://www.youtube.com/watch?v=D2OQRLkLeAM
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aikas törkeä on kyllä.
Näkemättä täyttä pa**kaa, kuten tämän Vesavaaran horinatkin ovat.
Aika hyvä ja hauska mun mielestä. Missäs kohtaan Raamatussa lukee millaista musiikkia Jumala kuuntelee? Ei todellakaan ole mitään Jumalanpilkkaa. Tässähän etsittiin Jumalaa.
Kappalehan on loistava omassa tyylissään. Jumalanpilkkaa tuskin. Hengellisistä lauluista voisi olla enemmänkin vastaavia kappaleita. Tämä on ensimmäinen mihin olen törmännyt ja olen positiivisesti yllättynyt.
Eihän tällä ole Pirkko Vesavaaran kanssa MITÄÄN tekemistä, älkää nyt höpsötelkö. Tämähän kauhea teknohan pilkkaa uskovia ja Vesavaaraa!!!
Hauska kappalehan tämä. Alkuperäinen video on sitten ihan eri asia.
Kiva versio tuosta laulusta. Jäi soimaan päähän ja myöhemmin hyräilin hetken itsekin. Miten ihmeessä tämä on jonkun mielestä pilkkaa?? Vai onko aloitus laitettu mielessä *laitan skandaaliotsikon ja linkin videoon, niin tulee katsojia* Heheh, konstit on monet!
Ei paha. ;-)