Mielestäni Alma ei ole lahjakkain. Pärjää vain omintakeisella rauhattomuudellaan.
Alma ei ole paras
18
743
Vastaukset
- ei voittoon
Ei todellakaan ole paras.
Paljon parempia on tuossa joukossa idols ehdokkaaksi. - q-alert
Sara on paras! Sara voittoon!
- Kassi-Alma
Alma vetoaa vain läskeihin suomalaismuijiin, jotka eivät voi äänestää itseään kauniimpia ja hoikempia naisia.
- Äläs puhu...
"Alma vetoaa vain läskeihin suomalaismuijiin, jotka eivät voi äänestää itseään kauniimpia ja hoikempia naisia."
Tämä ei kai liene Miss Suomi -kisa? Tai "kuka on hoikin"? Olisipa mielenkiintoista nähdä, mikä Adonis ja Hurmuri se siellä päässä kirjoittelee, kun ei saa edes niitä läskejä ja rumia.
- miami
Samaa mieltä, en ymmärrä hänen hehkutustaan. Levoton kuin mikä, no thanks.
- Anonyymi
Tää kommentti tai koko keskustelu ei vanhennu hyvin :D
- dlsjlsdjk
Nyt on räp IN: Elastinen, Cheek, Sini Sabotage ja... Alma?. Pennut fanittaa. Aikansa pinnalla mutta voiko kukaan kuvitella Cheekiä tai Elastista 60-70-vuotiaina räppäämässä tyyliin Danny tai Matti ja Teppo *LOL*
- ££££
paska myy
- mitratin
Almalta laimea veto tänään ja silti kaikki tuomarit vaan ylistää. Mitra suoriutui vaikeasta biisistä todella hyvin!
- ei ei..
Alma on kaksi viimeisintä kertaa vetänyt melko huonosti. Esiintyjänä hän on hyvä ja jonkinlainen musiikki onkin hyvin omiaan hänelle, mutta minkäs teet kun ei ole muuntautumiskykyä niin, että biisi pysyisi vireessä.
Aivan turhaa hyssyttelyä tuomaristolta. - mä vaan
Hyvä että tippui, en olisi enää yhtään jaksanut katsoa moista pelleilyä.
- pls..
Kaikki kilpailijat ovat aika karaoketasoa, jos sitäkään.. erittäin suppeat äänialat ja tekniikatkin hakusessa kaikilla.. myös kappalevalinnat on ollut huonoja, mutta jos olisi ihan pakko valita joku niin kyllä Alma noista taitavin on.. mutta hänkin karaoketasoa.
- DSHFÖASHF
Hyvä uutinen heti näin aamuun.
Alma putosi kisasta.
JEEEEEESSSSSS.... - ei kiitos
Mitra ihan hyvä laulaja,mutta persoona JA KARISMA PUUTTUU,MAUTON JA HAJUTON .
- voe voe
Kerroppa kenellä sitten noista on karismaa? Ei oikeesti kenelläkkään, jos siitä lähetään.
- vittu mitä paskaa!
´´Kerroppa kenellä sitten noista on karismaa? Ei oikeesti kenelläkkään, jos siitä lähetään.´´
AIVAN PERSEREIÄSTÄ REVITTYJÄ KAIKKI IDOLS-KISAAJAT TÄNÄ VUONNA!- !!!
Mitralla just on karismaa (:
- Persoonatvallloittaa
Niinhän siinä kävi, että Almasta tuli tähän asti kaikkien aikojen menestynein suomalainen Idols-osallistuja. Biisi soi radioissa ympäri maailmaa.
https://www.youtube.com/watch?v=w9IE9eYXn0U
Naurattaa muutenkin kun jotkut narisee, että ei ole paras, ei ole lahjakkain. Tässä ei haeta parasta laulajaa, vaan vetovoimaisinta ja persoonallisinta ääntä ja persoonaa, musiikkitähteä, Idolia. Laulunopettajat on erikseen. Laulunopettajat laulaa oikein ja hyvin, muttei se tee heistä tähtiä.
Harmittaa tuo Mitrakin, on lahjakas ja mahtava lauluääni, mutta jotenkin pitää koko ajan kynttiläänsä vakan alla ja on masennuspotilaan näköinen. Masentuu itsekin kun katsoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä17911622- 298164
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586086Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1705043- 314807
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404411Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074313- 1093734
- 803300
- 481801