Venäjällä räjähti kone, allahu akbar??

Tosimies.

Putin määräsi selvittämään asiat.
10% mahdollisuus on tekniseen vikaan, 90% siihen että allahu akbar kaikui ennen kuin räjähti.

3

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nautakiiliäinen

      Noinkohan? Kuski vain ei kännissä osunut kentälle?

      "Kymmenien ihmisten pelätään kuolleen Venäjällä sattuneessa lento-onnettomuudessa. Onnettomuus sattui venäläisen uutistoimiston RIA Novostin mukaan Tatarstanin pääkaupungissa Kazanissa.

      Onnettomuutta oli edeltänyt kolme keskeytettyä laskeutumisyritystä. Itar-Tass kertoo, että onnettomuuskoneessa oli kyydissä 44 matkustajaa ja kuusi henkilökunnan jäsentä.

      Boeing 737 -matkustajakone oli matkalla Moskovasta Kazaniin, kun se yllättäen syöksyi maahan noin kello 17.30 Suomen aikaa. Venäjän hätätilaministeriön mukaan maahansyöksyn yhteydessä oli sattunut räjähdys, kun koneen polttoainetankit räjähtivät.

      Presidentti Vladimir Putin on määrännyt erityisen onnettomuustutkintaryhmän perustettavaksi onnettomuuden vuoksi"

      http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/64159-lento-onnettomuus-venajalla-koneessa-rajahdys

    • Se oli joku ulkomainen kone. Aeroflopin koneet Putolev ja Kiljushin eivät räjähdä.

      • Nautakiiliäinen

        Kyllä ne kaikki räjähtävät, kun lasku osuu lennonjohtotorniin tai vuoreen. En jaksa uskoa syyksi muuta kuin lentäjän humalatilaa.
        Syyksi varmaan yritetään selittää huonoa säätä, mutta selvä kuski pärjää senkin kanssa, eikä edes yritä järjetöntä laskua, mihin viittaa kolme keskeytettyä laskua.

        Katsotaan nyt, että minkä yhtiön kone on kyseessä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      202
      11952
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4768
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      52
      3770
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      108
      3131
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      95
      2772
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      10
      2575
    7. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      2098
    8. Golffarit kehityksen jarruna

      Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino
      Lappajärvi
      13
      1549
    9. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      48
      1511
    10. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      72
      1358
    Aihe