Sarkastinen mies.

Työttömyys on ihanaa, oikein yölläkin pitää herätä valvomaan että ehtisi nauttimaan tilanteesta mahdollisimman monta tuntia per/vuorokausi.
3111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jaa, sinulla menee heti ylitöiksi tuo työttömänä oleminenkin. Orjasielu, mikä orjasielu.

Äänestä

Puolitoista pulloa kossua pitåisi auttaa uneen ,tai sitten on hermoissasi vikaa.

Äänestä
  • Hermoni ovat viattomat ja koskenkorvani koskematon rajoituksen vuoksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuti lullaa kirjoitti:

Työttömyys on ihanaa, oikein yölläkin pitää herätä valvomaan että ehtisi nauttimaan tilanteesta mahdollisimman monta tuntia per/vuorokausi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu